Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan Mb Yayınevi ücretsiz indir

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan Mb Yayınevi ücretsiz e-kitap indir

Yazar :

Çanakale Savaşı - Siperin Ardı Vatan Yakın tarihin gerek yapılışı, gerek kahramanları, gerekse sonuçları bakımından en önemli olaylarından biri olan Çanakale Savaşı, başlangıcından sonuna tüm operasyonel detaylarıyla, Türk tarafı açısından ve objektif kriterlere göre değerlendiriliyor. Türkler hangi alanda, hangi koşularda, nasıl savaştı? Siperlerde neler doğru, neler yanlış yapıldı? Vatanı savunanlar, dönemin en güçlü orduları karşısında hangi fedakarlıklara katlandılar ve nasıl kazandılar? Mustafa Kemal'in muharebelerin kaderini değiştiren karar ve uygulamaları nelerdi? Türk komuta kademesinde ne tür problemler yaşandı? Düşman, hangi noktalarda neleri planladı, hangi hesaplar neden tutmadı? Lojistik ve idari hizmetler ne ölçüde verilebildi? Sağlık hizmetlerinde hangi zorluklar yaşandı? Yaralı ve hastalar nasıl bakıldı? Türk askeri gerçekte ne kadar kayıp verdi? Savaş alanlarındaki tüm yer isimleri, ayrıntılı krokiler, nadir fotoğraflar ve dile getirilmemiş olaylar. Çanakale dün neyi ifadeyi ediyordu, bugün ne anlama geliyor? 91 yıl sonra Çanakale Savaşı'nı ne kadar biliyoruz, Çanakale ruhunu ne kadar taşıyoruz? Arazi uzmanı yazarlar, 91 yıl önceki büyük savunmanın detaylarını anlatıyor. Efsaneler değil yaşananlar. Menkıbeler değil dokümanlar. 'Edebiyat' değil, hakikat. Hamaset değil, bilgi. Gerçek olaylar, gerçek insanlar ve gerçek rakamlarla Çanakale Muharebeleri.

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan Mb Yayınevi kitap indir bedava

 • Yazar:
 • Yayımcı: MB YAYINEVİ
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 6,99 TL

Kitap eleştirileri

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan

reberca

I loved the premise of this book but was disappointed with the negative, depressing spin the author put on it. I almost didn't finish but decided to skim the last half to find out what happened. The main character ended up being the most likable of the self-serving bunch, which was a bit of a surprise. If you want to read about deceit, hatred and lust then go for it but I don't recommend it.

2022-11-14 14:02

corymitan

Faborite Vonnegut book. And by faborite I mean favorite, please don't discriminate against typos as I have no backspace keys. Straight from my brain to my clumsy fingers rattling my out-of-date keyboard.

2020-02-01 02:25

orami

Kurt Vonnegut, lisedeyken tartışmasız en sevdiğim yazardı. En sevdiğim İngilizce öğretmenim, gri sakallı Bay Hansen (eğer yaz aylarında Hawaii gömlekleri ve keten şort giyse bile, Tanrı'nın Anglo-Saxon vizyonuna benzeyen) Hansen, Vonnegut’ın nasıl olduğu hakkında bir şeyler yazdı. duyarlılık gibi. Hiçbir şey beni daha fazla gururlandıramazdı. Yine de adam tarafından bir şey okuduğumdan bu yana yıllar geçti ve arkadaşım Lauren bu koleksiyonu önerdiğinde hemen kütüphanede bekletmeye başladım. Özellikle kısa öykülere düşkünüm ve derinden bayılıyorum Monkey House'a hoş geldiniz; Lauren bunun tam benim sokağım olacağını söyledi. O haklı, o kız. KV'den bir şeyler okuduğumdan beri bu kadar uzun olmasına izin vermeyi nasıl başardım? Gelecekte bu hatayı yapacak kadar aptal olmayacağım. Genellikle önsözlerden hoşlanmadığım halde, özellikle bundan zevk aldım. Dave Eggers, KV'nin çeşitli dergilerde ve dergilerde yayınladığı, zekice zekice basılmış eserlerin bir koleksiyonu olan hacmini hazırladı. Başlıca argümanı, dünyanın haksız ahlaki bir sesi olan KV gibi hikayecilere ihtiyaç duyduğu (ve şu anda eksik olduğu). Hikayeleri sık sık çok açık bir ahlakidir, sık sık okuyucusuna iyi ya da kibar ya da doğru (ya da en azından saçma ve bencil olmayan) olmanın ne anlama geldiği hakkında bir şeyler öğretmeye çalışıyor. Eggers, dünyanın doğru ve yanlış hakkında söyleyecek çok şeyleri olan düşünceli insanlarla dolu olduğunu ancak bu seslerin en gürültüsünün genellikle saçakta ve (sözlerimde) biraz bozuk olduğunu savunuyor. Öte yandan, hikaye yazarları insanlara neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylemekten kaçınmayı, yargı dışı bir ses olarak kalmayı öğrendiler. Ve her şey için bir yer varken, KV gibi yazarların işgal ettiği nokta son zamanlarda oldukça boş. Ancak hikayelere. Vonnegut sıradan durumları sıradışı hale getirirken hala topraklanmış halde tutmanın bir yolunu buluyor. Başka bir yere, eski eşine benzemek için inşa ettiği özel bir buzdolabını göstererek ülkeyi şımartan aletleri dolaşan bir adam hakkında bir hikaye okudunuz (yanıp sönen gözlerle, kızarıklıklarla ve dans pistindeki becerilerle tamamlandı). aşklarımızı idolize etmenin ve gerçekte oldukları gibi kusurlu insanlar için görmemenin tehlikeleri hakkında bir hikaye? Kahretsin, Kurt Vonnegut, yine yaptın. Eğer "Sonsuza Kadar Uzun Bir Yürüyüş", "Maymun Evine Hoş Geldiniz" den biraz romantik ve gizemli bir şekilde bölücü bir hikayeden nefret etmeyen biriyseniz, bu benimki gibi, tam da arabanız olacak.

2019-12-15 13:24

doxey

12-30-13 Bitirmeliyim yoksa 2013 için 6 klasiğim olmayacak. Sigh. Büyüleyici değil. :-) Ack. Ve hatta ick. 8 yaşında olsaydım, bu 5 yıldıza oy vereceğime eminim. Ancak, bıkmış ve alaycı (a.k.a.'ın olgun ve zeki) olması, 3 yıldız yapabileceğimin en iyisidir - ve bunun yalnızca genç bir Louisa May Alcott'un ilk kitabı olduğunun kabulü ile. (Ama ben bunu bitirdim!)

2019-12-15 13:23

timotheosleahy

Değişiklikler'den uzaklaşan ferahlatıcı bir adım, ancak bu kapağı anlayan var mı?

2019-12-15 11:06

kostas_hat

Etrafında zıplamayı ve diğer böcekler için başıboş dolaşmayı seven Katy adında bir Katydid'le ilgili şirin hikaye ... bir gün karıncalar kolonisini koruyarak kahraman olacak! Bir böcek teması için okul öncesi hikaye zamanı veya başkalarına nasıl davranıp saygı göstereceği ile ilgili harika bir kitap. Güzel de resmedildi.

2019-12-15 08:27

aldisandmore

Yedek yazı stilini çok sevdim ama sonun beni biraz hayal kırıklığına uğrattığını söylemek zorundayım. Ben de diyaloğu çok beğendim. Coen kardeşlerin filmi, hemen hemen kitap canlanıyor.

2019-12-15 06:06

thebettermanprojects

Bu, yağmur ormanlarının hayvanları ile ilgili, evlerini koruma konusunda ekolojik bir mesaj içeren renkli bir kitap. Kızlarımız bu kitaptaki çizimleri sevdiler.

2019-12-15 03:47

jlanger

** spoiler uyarısı ** Bu kitabın 5 yıldızla sonuçlanmamasının tek sebebi ortada sıkılmaya başladığımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Kitabın en sevdiğim bölümleri ayar Washington’dayken yapıldı. Kanada’daki Everett, Vietnam’daki Irwin ve Hindistan’daki Peter hakkındaki bölümlerin bittiği yer hakkında bilgi verirken, biraz sürüklenecek gibiydi. Bu yabancı ülkelerde tecrit edildiklerinde değil, aile olarak etkileşim kurdukları zamana hızlı ileri sarma düğmesine basmak istedim. Aksi halde ben onu bıraktım.

2019-12-14 20:49

vasantcompany11

nispeten kısa ve tatlı, ama kesinlikle şaşırtıcı. Bu adamın okuduğum sırada bana hala konuyla ilgili ya da konuyla ilgili olduğunu düşünürsem sorduğumu hatırlıyorum - cevabım çok yankılan bir evet olurdu.

2019-12-14 18:36

msreid

Her ne kadar bu yılki Booker Ödül Uzun Listesinde yer alan girişleri takip eden birkaç kişi listedeki yerini kabul etmese de, gerçekten bir şans vermiyorum. Derby Günü eğlenceli ve eğlenceli bir roman ve birkaç saatlik toplam kaçış sağlar. Güzel bir kitap ve daha çok hoşuma gitti. Bir süre önce okuduğum ve gerçekten zevk aldığım) Kept adlı kitabı gibi, Derby Günü de "Victoria Gizemi" başlıklı ve bir gizem okuyucuyu mutlu etmek için romanın 400'den fazla sayfasına dağılmış yeterli entrika ve faul oyunu var. Aynı zamanda, Victoria eyaletinde farklı yaşam alanlarından birkaç karakter bir araya getiren ve çoğu serveti Tiberius adındaki yarış atının performansına dayanarak dengede duran bir roman. Gerçekten de Derby Günü okuyucularına "fazla çalışma hayatında" bir "mola" sunuyor: Victoria'nın anlatı tarzı herkesin çay bardağı olmasa da, hikaye çok eğlenceli. Ve bu kitabı, bu yılın uzun listesinde görünmese bile, Taylor Kept'in önceki zevklerinden dolayı aldım. Lincolnshire'da, Samuel Davenant, "Epsom'un İki Yıllık Eski Plakasını kazanan, Abingdon'daki Deneme Kazıkları ile tamamen kaçan ve kesinlikle Grafton'un Orta Park Plakası için Dük Dükkanı ile bağlanan" Tiberius adlı bir atın sahibi. Atın yaklaşmakta olan Derby'de büyük potansiyeli olmasına rağmen, Davenant derinden borçludur, ancak onu besleyemez. Tiberius'un ününün (“bir hayvanın diğerlerinin gittiğini düşünen”) saygınlığı üzerine, diğer iki atı hayal kırıklığına uğratan bir satın alım ve bir komşuya karşı açılan başarısız bir davadan sonra Davenant'ın ödeyemeyeceği faturaları vardır. Kızı Evie ile yaşadığı evinin yalnızlığını, Scroop Hall'ı tercih eden sessiz bir adam. Aynı zamanda, Londra'da, Bay Happerton, Tiberius'a hayran kalan, "Adlarının altında koşması için beş bin ödeyecek adamlar var" diyen hüzünlü bir genç adam. Happerton Davenant'ın mali durumunu biliyor ve borçlarını sessizce alıyor, faturaları geldiğinde ve Davenant zorla iflasa zorlandığında gizlice Tiberius'u almayı planlıyor. Sorun, planının Happerton'un sahip olmadığı bir sermaye harcamasını gerektirmesidir. Bu durumu düzeltmek için, Happerton, iyi bir avukatın kızı Rebecca Gresham ile evlenir. Ancak kayınpederinin parası, planlarını tamamen finanse etmek için yeterli olmamakla birlikte, Happerton çok endişeli değil: bir kaç tane daha hilesiyle hazır bir adam. Eylem sanıldığı kadar kesilmiş ve kurutulmuş değildir ve roman ilerledikçe ortaya çıkan ve olayları nadiren sıkıcı bir an ile hareket ettiren bir dizi sürpriz vardır. Okuyucu, Lincolnshire'ın (ve "çit direkleri arasında göz gezdirmek ve Bayan Dedlock'u gezinirken görmek garip olmazdı") içinden ve vahşi peyzajından geçerken yer duygusu canlı bir şekilde uyandırılır. üst sınıf Londra mahalleleri ve kentin denizci tarafındaki meslektaşları. Ve Epsom, Derby'den hemen önce ve sırasında, hepsi yazar tarafından güzelce düşünülen manzaraları, kokuları, gürültüsü ve karnaval atmosferi ile canlanıyor. Alt noktalar, herhangi bir Victoria dramında olduğu gibi boldur ve sürekli genişleyen karakterler, çeşitli kişilikler sunar: Londra toplumunun kremi, kasvetli Lincolnshire kırsalındaki genç bir hükümdarlık, geçmişi büyük bir gizlilik olan gizemli bir mücevher hırsızı. bilardo salonlarına sıkça uyandıran ordu subayları (Thackeray'nin "İngiliz Sosu" yu Snobs Kitabından selamlar), liman tarafındaki yaşlı bir jokey ve Derby’e katılan kalabalıklar için birkaç isim. Kaderin katlanmışları ve "garip bağlaçlar" bu insanları zaman zaman bir araya getirerek karakterler arasında büyük bir dinamiklik kazanıyor, ama özellikle de Happerton ve karısı arasında. Bayan Carmody'nin 1861 tarihli Genteel Davranış Kitabı, Victoria'ya kadına evli yaşam ve toplumdaki yeri hakkında ipuçları verirken, Bayan Happerton, Bayan Carmody'nin kafasındaki tavsiyesini, okuyucunun gerçekte kim olduğundan şüphe etmeye başladığı noktaya yöneltir. bu ilişkiyi ver. Derby Günü, çok çeşitli okuyuculara hitap edecek kitaplardan biridir - melodram ve gizem okuyucularını tatmin edecek komplo ve makinalarla doludur, tarihi kurgu okuyucuları için ilginç bir zaman dilimi portresi sunar ve romanı boyunca Thackeray'ye olan sabit selamı Vict yapacak

2019-12-14 09:11

davidaduke6685

Bu iyi bir kitaptır

2019-12-14 06:50

eileentracy

Beni götüren çok sevimli ve tatlı bir masal.

2019-12-14 06:50

kostas_hat

Mükemmel okuma 3 farklı ana anlatı perspektifinin nasıl olduğunu gerçekten çok beğendim. Hikayenin çoğu benimle kaldı - çok iyi yazılmış!

2019-12-14 06:50

bhuvaneshnair

Yazılan en kötü romanlardan biri. Çok tarihli. Rock müzisyenleri, ölüm jeneratörünün kötü makineleriyle savaşması gereken yarı tanrılara dönüştü. Ve Elric'in görünüşü (garip bir şekilde yanlış yazılmış) her şeyi çok tuhaflaştırıyor. Moorcock pastiche en kötü durumda. Sözde bir üçlemenin 2. kitabı. 3. kitabın yayınlandığını sanmıyorum.

2019-12-14 04:31

poinsettia

Clockwork Angel, prequel serisindeki The Mortal Instruments serisinin ilk kitabı. 1878'de Victoria Londra'da gerçekleşir. Tessa Gray, çok nadir bir yeteneğe sahip olduğunu ve Downworlder olduğunu öğrenen ana karakterdir. Kitabın ana odağı Downworlders. Downworlders hakkında birçok yeni bilgi var ve kitap bir prequel olduğu için bildiğimiz ve yerleştirdiğimiz birçok karakter var. Pandemonium Kulübü sadece New York'ta bir kulüp değil! Londra hakkında daha fazla şey öğrenmek ve komployu Viktorya döneminde ayarlamak ilginçti. Yeni karakterleri en çok sevdim. Tessa güçlü bir dişi karakterdir ve belirgin bir rol oynamaktadır. Jem ve Will, öğrenmeleri ilginç. Neredeyse birbirlerinin tam karşıtları, ancak en iyi arkadaşlar. Jem çok tatlı ve sevecen ve karakterini seviyorum! Şimdi Will diğer taraftan ... Will'i severim ama ona ne olduğunu bilmek istiyorum. O özel bir insan, ama sadece her şeyi örtbas etmeye çalışıyor. Gerçekten onun hakkında daha fazla şey öğrenmek ve öğrenmek istiyorum! Bu kitabı TMI'dan çok farklı kılan şey Downworlders ve gizem üzerine odaklanmak. Kitabın çoğu için, bir şekilde, bir gizemdi. Sonunda ağzım tamamen açık duruyordu! Daha fazla bilmek istiyorum! Bu ilk kitap olduğu için hâlâ sahip olduğum birçok soru var ama bir sonraki kitabın çıkmasını beklemem gerekecek! Bir yandan notta, zevk aldığım farklı edebiyat eserlerinden söz edildi! İki Şehrin Hikayesini anlattıklarını ve konuştukları karakterleri anladım. Bundan mutlu oldum. Bu kitapta afyon hakkında da konuşuluyor. Aslında geçen yıl okuldaki afyon hakkında her şeyi öğrendim, böylece mantıklı! Genel olarak, City of Bones kadar iyi olduğunu düşünmedim ama yine de çok zevk aldım! Bence çok iyi bir preqel serisi olacak. Genel Derecelendirme 9.1 / 10

2019-12-14 04:30

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan okumak itibaren EasyFiles

5.4 mb. indir kitap

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan indir itibaren OpenShare

4.3 mb. indir ücretsiz

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan indir itibaren WeUpload

4.1 mb. okumak kitap

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan indir itibaren LiquidFile

4.9 mb. indir

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan Mb Yayınevi kitap indir bedava

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan okumak içinde djvu

3.6 mb. indir DjVu

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan indir içinde pdf

5.9 mb. indir pdf

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan indir içinde odf

4.5 mb. indir ODF

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan indir içinde epub

3.3 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Çanakkale Savaşı - Siperin Ardı Vatan

Yazar: Mb Yayınevi

Çanakale Savaşı - Siperin Ardı Vatan Yakın tarihin gerek yapılışı, gerek kahramanları, gerekse sonuçları bakımından en önemli olaylarından biri olan Çanakale Savaşı; başlangıcından sonuna tüm operasyonel detaylarıyla, Türk tarafı açısından ve obje...