Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular Berikan Yayınları ücretsiz indir

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular Berikan Yayınları ücretsiz e-kitap indir

Yazar :

Kara Koyunlu Türkmenleri, 14. Yüzyılın or-talarında, Wagon Gölü'nün kuzeyinde yer alan Erciş'i merkez yaparak, günümüzdeki sınırlarıyla İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan'ın tamamının yanı sıra Suriye kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu ve Güneydoğu Ana-dolu'da da bir asrı aşkın müdet hüküm sürmüş-lerdir. Wagon Gölü Havzası'nı elerinde bulunduran Türkleşmiş İlhanlı Ardılı Moğol Devletleri olan Celayirliler, Uyratlar ve Sutaylıları saf dışı bıraka-rak bölgeyi kısa sürede yeniden Türkmen yurdu haline getiren Kara Koyunlular, Timur ve oğuları karşısında uğradıkları mağlûbiyetlere rağmen Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu elde tutmaya azamî gayret etmişlerdir. Kara Koyunlular kudretli beyleri Kara Yusuf döneminde (1389-1420) henüz küçük bir beylik iken, kısa sürede bölgedeki dengeleri değiştirebi-lecek güçlü bir devlet haline gelirler. Batı da Os-manlı, Doğu'da Timur Devleti, Güney'de ise Memluklular ile komşu olan Kara Koyunluların cihan devleti haline gelmesi ise offspring hükümdarları Cihan Şah (1436-1467) devrine rastlar. Bu dönem, Kara Koyunlu Türkmenleri'nin İran'ı da aşarak Timurlular'ın başkenti Herat'ı ele geçirdikleri dönemdir.

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular Berikan Yayınları kitap indir bedava

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 16,00 TL

Kitap eleştirileri

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular

jennkuca

Curtis Sittenfeld uses Laura Bush’s life as a template to write a fictionalized version thereof. I have to say, it seemed voyeuristic and I felt a little bad about reading it, but then I did read it. (Apparently Sittenfeld prepared a special edition devoid of sex-scenes for her parents to read. I would have preferred to read that version too. If it is not integral to the story, I don’t want to know the details.) The book is relatively sympathetic towards Alice (alias Laura Bush), portraying her as a thoughtful, modest woman who unexpectedly becomes First Lady; less sympathetic is the portrayal of Charlie (alias W.), who comes across as a pampered, charming a-hole who unexpectedly becomes President. I thought the book was well written, but somewhat hampered by its need to follow the historical facts; the last quarter of the book in particular. Bottom line: I would easily read something else by Sittenfeld, however if I were Laura Bush, I would be mortified.

2020-08-12 21:24

hotranthuy3eae

önce yüksek sesle gülüyorsun, sonra gözlerini dışarı çektin. Ben sürüş sırasında annemin hepsini ilk yaptım ve o okurken. Ayrıca Mary ve ben Oregon'a giderken ses kasetini dinledik, ama Anne Lamott okurken komik görünmüyordu; Bence hayatınızı çok komik bulmakta zorlandığınız şeylerden biri, ama diğer insanlar aynı aptal şeyleri yaptığınızı görmek için çok rahatlamışlar, kendinize gülmenize izin veriyor.

2020-01-01 11:38

paulochun

Bunu bu serideki ilk girişten daha çok sevdim ... büyük ölçüde birinin Henry'nin daha az kayda değer dallanmalarından biri olarak reddedilen fakir Bess Blount'un imajını iyileştirdiğini görmek güzeldi.

2019-12-29 00:12

fatliprussell

Ah, kitap. Bunu bana neden yapıyorsun? Harika olmaya çok yakındınız! Uzay kombinasyonu! ve Şeytanlar! harikaydı ve karakterlerden ve etkileşimlerinden keyif aldım. Dizinin geri kalanını henüz okumuş olsaydım, kesinlikle okurdum. Kitaptaki bazı hatalar tarafından atıldım. Gergin değişiklikler beni deli ediyordu! Yani, bazen bir cümlenin ortasında gerginleşti! NEDEN??? Bazı dilbilgisi ve kelime seçimi sorunları da vardı, ancak bunlar gerginlik değiştikçe can sıkıcı değildi. Tamam, bu yüzden bazıları oldukça tahmin edilebilirdi - yani güven sorunları olan bir adam mı? Tabii ki kadın ona bir noktada ihanet ediyor gibi görünecek. Ama gelmediğini gördüğüm diğer komplo unsurlarından bazıları. Aslında ben gelenleri görseydim iyi olurdu - biraz dolaşıyor gibiydi. Ama genel olarak beni güldürdü ve beni karakterler gibi yaptı ve geri kalanlarını okumak istememi sağladı, bu yüzden KAZAN!

2019-12-28 21:58

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular okumak itibaren EasyFiles

3.5 mb. indir kitap

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular indir itibaren OpenShare

4.9 mb. indir ücretsiz

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular indir itibaren WeUpload

5.2 mb. okumak kitap

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular indir itibaren LiquidFile

5.9 mb. indir

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular Berikan Yayınları kitap indir bedava

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular okumak içinde djvu

4.4 mb. indir DjVu

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular indir içinde pdf

5.8 mb. indir pdf

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular indir içinde odf

5.4 mb. indir ODF

Doğu’nun Beyleri Kara Koyunlular indir içinde epub

3.7 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Makaleler 1

Yazar: Berikan Yayınları

...

Satranç

Yazar: Berikan Yayınları

...

Demokrasi Yolunda Karınca Misali Bursa Günleri 2. Cilt-Ertuğrul Mat

Yazar: Berikan Yayınları

Demokrasi Yolunda Karınca Misali Bursa Günleri 2. Cilt-Ertuğrul Mat Bu kitapta, son eli yılın Bursa’sından, Bursa’nın politik yapısından, bazı Bursalı politikacı çehrelerinden kesitler bulacaksınız. Bursa’da 1962’de başlayan demokrasi yolculuğumuzu...