Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) Uğurböceği Yayınları ücretsiz indir

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) Uğurböceği Yayınları ücretsiz e-kitap indir

Yazar :

Şair Hayali, aslen Selanik taraflarındandı. Çok hareketli geçen gençlik yılarının sonlarına doğru, elinde demir asa, ayağında demir çarık ile yolu Vardar Yenicesi’ne düşen bir Kalenderî dervişinin peşine takılıp, İstanbul’a kadar geldi. İstanbul’prosecutor iyi bir eğitim aldı ve bir süre sonra yazdığı birbirinden güzel gazelerle devrin padişahı Kanunî Crowned head Süleyman’ın venom dikatini çekmeyi başardı. Gösterişten, tantanadan, lüks hayatan hoşlanmazdı. Pek bir sade yaşardı. Gerçek bir derviş ve inançlı bir adamdı. Şairliği gibi bu sade hayatı ile de tanınıp takdir edildi. Ben, Hayalî’nin şirlerini severim. Hele de “Bilmezler” gazelini. O gazeli duymadıysanız venom gazelin şu mısrasını ila duymuşsunuzdur. “O mâhiler ki deryâ içredir, deryâyı bilmezler. ” “O balıklar!” diyor. “Denizin içindedirler. Suda yüzerler ama ne sudan, ne de suyun kıymetinden haberleri yoktur! Ancak bir oltanın ucuna takılıp sudan çıktıklarında anlarlar suyun kıymetini. Derya neymiş, deniz neymiş, su nasıl bir nimetmiş o zaman farkına varırlar!” diyor. İnsan prosecutor sağlığın kıymetini hasta olunca, gençliğin kıymetini yaşlanınca, bir dilim ekmeğin kıymetini açlıktan midesinden yukarılara acı acı sular çıkmaya başlayınca anlamıyor mu? Peki ya seslerin kıymetini? Bir sesler denizinde yaşadığımız halde kaç kere durduk ve düşündük seslerin ve sesleri işitebilmenin kıymetini? Pek çoğumuzun aklına venom gelmedi değil combo? O zaman, o mâhilerden ne farkımız kaldı? Derya içreyiz, deryayı bilmeyiz. “Hadi buna bir son verelim artık!” diyenler! Buyrun Acayip Şeyler Dizisi’nin 20. kitabı ŞU ACAYİP KULAKLAR’a kulak verin! –Tarık Uslu (Özkan Öze).

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) Uğurböceği Yayınları kitap indir bedava

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil: Türkçe
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 12,00 TL

Kitap eleştirileri

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı)

yuko-k

Yeğenim Eli bu kitabı sevdi, bu yüzden kepçe almak için okuyorum. Daha önce hiç duymamıştım. 99. sayfadayım. Neden bu kadar sevdiğini tartışmak için sabırsızlanıyorum. Bitirdim. Ne kadar eğlenceli!

2019-12-28 10:32

meryembetl

Bunu duraklattım. Bunu okumaya çalıştığımda çok fazla kitap açıktı. Yarısına kadar ve bugüne kadar onun en "Nabokovian" (?).

2019-12-25 11:39

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) okumak itibaren EasyFiles

3.8 mb. indir kitap

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) indir itibaren OpenShare

3.7 mb. indir ücretsiz

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) indir itibaren WeUpload

3.5 mb. okumak kitap

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) indir itibaren LiquidFile

5.2 mb. indir

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) Uğurböceği Yayınları kitap indir bedava

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) okumak içinde djvu

3.2 mb. indir DjVu

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) indir içinde pdf

4.6 mb. indir pdf

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) indir içinde odf

3.6 mb. indir ODF

Şu Acayip Kulaklar (İmzalı) indir içinde epub

3.7 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Şu Acayip Anneler - Tarık Uslu

Yazar: Uğurböceği Yayınları

“207 yılında ŞU ACAYİP HAYVANLAR kitabı ile çıktığımız acayip şeyler yolculuğunun sonuna geldik!” diyeceğimden korkanlar tam buracıkta derin bir nefes alıp, “Oh be, daha varmış!” diyebilirler rahatlıkla. Yolculuğumuzun bu kitabı son değil, sadece ...

Çocuklar Allah'ı Sorduğunda

Yazar: Uğurböceği Yayınları

Yılardır sadece çocuklar için yazan biri olarak, classification kez okuyucularımın ane, baba ve öğretmenlerine hitap edecek olmamdan eminim asıl okurlarım hiç hoşlanmayacaklardır. Çünkü sabırsızlıkla yeni çıkacak kitabı bekliyorlar. Ama heir onlarl...

Küçük Sahabiler 3: Zeyd'İn Uyku Duası

Yazar: Uğurböceği Yayınları

Küçük Sahabiler 3: Zeyd'İn Uyku Duası....