Talat Paşanın Anıları İş Bankası Kültür Yayınları ücretsiz indir

Talat Paşanın Anıları İş Bankası Kültür Yayınları ücretsiz e-kitap indir

Yazar :

Talat Paşanın Anıları Baş aktörlerinin gözünden yakın tarihimizin en çalkantılı yıları: İtihat ve Teraki HEIGHTEN. Meşrutiyet'le iktidara yürüyüşe başlamış, Talat Paşa, Enver ve Cemal Paşalarla birlikte devletin kaderini belirleyecek konumlara yükselmiştir. Ardından büyük kırılma noktaları gelir: Almanlarla itifak. Yavuz ve Midili olayıyla Birinci Dünya Savaşı'na giriş. Farklı cephelerde yaşanan yenilgiler. Talat Paşa anılarını, Mondros Mütarekesi'nin ardından yerleştiği Berlin'de, hem iktidarda yaptıklarını anlatmak için, hem de ona yöneltilen suçlamalara karşı kaleme almıştı. Talat Paşa'nın bu sıcak yılara dair anıları, Nisan 1919'wave İstanbul'wave gıyabında görülen savaş suçları davasında avukatının yaptığı savunmayla gulp. Paşa'nın, İngiliz Gizli İstihbarat Servisi çalışanlarından Aubrey Herbert'le, ölümünden bir buçuk ay önce yaptığı uzun söyleşi de, anıları bütünlemesi için kitabın ekinde yer alıyor.

Talat Paşanın Anıları İş Bankası Kültür Yayınları kitap indir bedava

 • Yazar:
 • Yayımcı: TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 12,00 TL

Kitap eleştirileri

Talat Paşanın Anıları

doxey

Beautiful prose that really draws you in. The notions of social class, immigration, love, ambition, identity, communism, family , are portrayed in a manner that shows Desai's ability to look at things from a funny perspective, althought being very aware of the seriousness of the issues at hand. I thought the lack of resolution was precisely and thoughtfully done because life for the characters go on although the book ends, with no resolution. "And Lola and Noni would commit annual massacres at this time of year with Baygon, mosquito coils and swatters...", and "Uncivilized voluptoous green would be unleashed; the town would slide down the hill. Slowly, painstakingly, like ants, men would make their paths and civilization and their wars once again, only to have it washed away again..." This is a story well-told.

2020-08-07 02:55

giulianogasparetto

peki, Simon Pegg'i seviyorum-- çok komik ama bir yaşam hikayesi gerekli miydi? hayır, gerçekten okunmaya değmez. Yıldız Savaşları referansları ve Spaced, Hot Fuzz veya Dead of Sean gibi şeyler yapmanın eğlenceli hikayeleriyle daha da karışık olacağını düşündüm. Başlangıcı biraz ilginçti ama bir kitabı doldurmak için yeterli değildi ve kesinlikle gülmekten komik değildi. Başka bir eleştirmenin dediği gibi - James Bond-esque hikaye parçası bile biraz utanç verici ve kesinlikle cimriydi. Üzgünüm, oraya Sarah Silverman'ın The Bed Wetter'ı koymak ... hayal kırıklığına uğrattı.

2019-12-17 07:29

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Talat Paşanın Anıları okumak itibaren EasyFiles

5.6 mb. indir kitap

Talat Paşanın Anıları indir itibaren OpenShare

5.2 mb. indir ücretsiz

Talat Paşanın Anıları indir itibaren WeUpload

5.3 mb. okumak kitap

Talat Paşanın Anıları indir itibaren LiquidFile

5.1 mb. indir

Talat Paşanın Anıları İş Bankası Kültür Yayınları kitap indir bedava

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Talat Paşanın Anıları okumak içinde djvu

4.7 mb. indir DjVu

Talat Paşanın Anıları indir içinde pdf

5.6 mb. indir pdf

Talat Paşanın Anıları indir içinde odf

4.5 mb. indir ODF

Talat Paşanın Anıları indir içinde epub

3.8 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Şaheser Şenşakrak Ve Gizli Gölet-Steve Voake

Yazar: İş Bankası Kültür Yayınları

Şaheser Şenşakrak Ve Gizli Gölet-Steve Voake Şaheser Şenşakrak Ve Gizli Gölet - Steve Voake “Neden gelip bizimle yüzmüyorsunuz?” dedi Dope. “Herkes ıslansın, neşe çoğalsın!” Şaheser ve hayvan arkadaşları, utangaç su samurlarını bulup onların fotoğr...

Erzurum Yolculuğu

Yazar: İş Bankası Kültür Yayınları

Erzurum Yolculuğu Erzurum Yolculuğu, Puşkin'in çok yönlü zekasının, kültürünün ışıltılarıyla parlayan bir yapıtır. Kafkas doğası betimlerinin, yılar sonra, bir başka büyük yazarı, Maksim Gorki'yi etkilemiş olduğu rahatça söylenebilir. Savaş alanı ...

Alavara

Yazar: İş Bankası Kültür Yayınları

Bana Bir Varmış… de! Bir Varmış Bir Yokmuş… deme! İçime dokunuyor…....