Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani Yasin Yayınevi ücretsiz indir

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani Yasin Yayınevi ücretsiz e-kitap indir

Yazar :

Mektubat-ı Rabani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabani Elinizdeki bu kitap, gavs-ı samedani, kutb-u sübhani, arif-i Rahmani Şeyh Ahmed carton Şeyh Abdülehad, aslen Serhendli, soyu Faruki, meşrebi Nakşibendi, mezhebi Hanefi, uzak-yakın herkesin hicri ikinci carton yılının micedidi olarak bildiği İmam-ı Rabani'ye (kudise siruh) ait olan değerli mektupların sedef misali sözlerinden tebarüz etmiş kıymetli ve saklı inciler derlemesidir.  .

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani Yasin Yayınevi kitap indir bedava

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 120,00 TL

Kitap eleştirileri

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani

lalimuller

All her books are excellent. I love the way she develops relationships in the books. The characters are full bodied and realistic. Not just cut and dried romance. You always learn something from Ms. Coopers stories.

2020-12-22 19:46

trequan

I expected it to be funnier, especially since there is a quote on the front of the book saying it was the funniest book the author of the Devil Wears Prada had read in years.

2020-08-09 08:24

ryanamartin

Yirminci yüzyılın başlarında İskenderiye edebi devleri zaferinin - Constantine Cavafy, E.M. Forster ve Lawrence Durrell - Cavafy belki de koruyucu ruhtur. Şiirleri Forster’ın İskenderiye’ye: Bir Tarih ve Rehber’e mezar taşı sağlar ve hem Durrell’in İskenderiye Quartet’inde kurgusal karakter (“şehrin eski şairi”) hem de kurgusal karakter (Balthazar) olarak bulunur. Cavafy'nin varlığı ayrıca Michael Haag'ın andıran İskenderiye: Hafızayı Şehri andırıyor. Kitap Forster ve Durrell İskenderiye'ye odaklansa da, Cavafy'nin hüzünlü yüzünün fotoğrafı her sayfada durmuş gözüküyor ve epigraf olarak kullanılan şiiri "Şehir" şiirini nostalji ile dolduruyor. Haag, Alacakaranlık açılış ve kapanış kepenklerinde, "misafirlerine ışık düşmesini ayarlamak" anlamında, Haaf'ın bu kentteki Forster ve Durrell'in parçalarını aydınlatan malzemesine yaklaşımını açık bir şekilde anlatıyor. Hem Forster hem de Durrell, savaşlarla İskenderiye'ye atıldı: Forster, I. Dünya Savaşı'nda Kızıl Haç "araştırmacısı" olarak geldi, yaralı askerlerle kayıpların yerini tespit etmek için röportaj yaptı; Durrell, Nazi'nin Yunanistan'ı işgalinden kaçtı. İskenderiye'de her ikisi de, mutluluğu en ilham verici olmasa da, en güzel yazılarından bazıları için temel sağladığını buldu. Forster bir tramvay şefi olan Mohammed al Adl'a aşık oldu ve onların zayıf, sahte ilişkileri Forster'ın uzun "mektubu" na hiçbir zaman gönderilmedi ve Muhammed'in yirmi üçüncüsünden tüketilmesinden sonra devam etti. Değişen ilişkileri, Forster’in, hem Dr. Aziz’in hem Fielding’le olan dostluğunu hem de Aziz ile Adela Quested arasındaki yanlış anlaşılmaları bildirerek, Hindistan’a A Passage’ın altını çizdi. Haag'ın kitabındaki belki de en garip şekilde karıştıran görüntü, Forster'ın hayatının sonuna kadar yanında tuttuğu, sadece arka tarafa giden bir tramvay biletini bantladığı için korunan Muhammed'in pırıltılı fotoğrafı. Durrell'in Justine adının merkezî karakteri, ikinci eşi İskenderiye Yahudi Havva Cohen'i temel alır. Durrell'i korkunç neşesi ve titrek güzelliği ile dehşete düşürdüğü ve büyüttüğü bir partide tanıştılar. Eve, kendisine güvenebileceğini hissetmeyen bir Avusturyalı Yahudi'yle birlikteydi ve Durrell kısa bir süre önce ilk evliliğini bitirdi, bu yüzden başlangıçta zor aşk hayatlarını tartıştılar. Fakat Havva ailesini terk ettiğinde, döndüğü Durrell'di; Onlar yakında sevgili oldular ve sonra evlendiler. Şiddetten korkan, bağdaşmayan, tutkulu olan ilişkileri, Haag'ın kitabında Durrell'in mektupları, arkadaşlarının hatıraları ve Eve Durrell ile yapılan röportajlarla çağrıştırıldı. Küçük karakterlerden oluşan bir ana bilgisayar, titizlikle araştırılan, net bir şekilde yazılmış ve İskenderiye'nin bu kısacık, büyüleyici dönemini hayata geçiren bir fotoğraf hazinesi ile eşlik eden kitabı doldurur.

2019-12-12 00:08

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani okumak itibaren EasyFiles

4.6 mb. indir kitap

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani indir itibaren OpenShare

3.8 mb. indir ücretsiz

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani indir itibaren WeUpload

3.3 mb. okumak kitap

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani indir itibaren LiquidFile

4.7 mb. indir

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani Yasin Yayınevi kitap indir bedava

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani okumak içinde djvu

5.8 mb. indir DjVu

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani indir içinde pdf

4.8 mb. indir pdf

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani indir içinde odf

5.3 mb. indir ODF

Mektubat-ı Rabbani (2 Cilt Takım) - İmam-I Rabbani indir içinde epub

5.8 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

40 Hadis Tercümesi - Muhammed Bin Ebibekr

Yazar: Yasin Yayınevi

40 Hadis Tercümesi - Muhamed Crate Ebibekr Peygamberimiz Salalahü Aleyhi ve Selem’favored hadisleri, İslam dininin Kur’an’dan sonra ikinci kaynağıdır. Nitekim, Kur’an’ın governor ve yasaklarını en iyi açıklayan şüphesiz ki Peygamberimiz (s. a. v. )...

Faziletleriyle Gün ve Geceler - M. İsmail Fındıklı

Yazar: Yasin Yayınevi

Faziletleriyle Gün ve Geceler - M. İsmail Fındıklı Faziletleriyle Gün ve Geceler - M. İsmail Fındıklı Gün, gece ve ayların faziletleri, Yapılacak ibadetler Alahü Teala, mümin kularını afetmek için sebep olarak aylar, günler, geceler, satler ya...

Büyük Şafii İlmihali

Yazar: Yasin Yayınevi

...