Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty İş Bankası Kültür Yayınları ücretsiz indir

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty İş Bankası Kültür Yayınları ücretsiz e-kitap indir

Yazar :

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Pikety Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Pikety Bazılarına göre, adaletsizliğin sürekli artığı dünyada eşitsizlik uçurumları giderek derinleşirken, kimileri de gelirler ve servetler arasındaki mesafelerin doğal bir eğilimle daraldığını, sisteme dışarıdan müdahale edilmezse bu sürecin daha sağlıklı işleyeceğini ileri sürüyorlar. Peki, bu konuda bir fikir oluşturabilmek için eşitsizliklerin uzun vadeli değişim eğrisi hakında, yani eşitsizliğin dünden bugüne tarihi hakında bilgi sahibi olmak gerekmez mi? On beş yılık bir araştırmanın ürünü olan ve ekonomi terminolojisine yabancı olan okurlar tarafından da kolayca anlaşılabilecek bir dile yazılmış Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital, bu konudaki boşluğu çok geniş bir veri tabanıyla dolduruyor. Hem zaman (tarihsel veriler) hem de coğrafya içinde (tüm dünyadan veriler) karşılaştırmalı bir yöntemin kulanıldığı bu temel eser, Thomas Pikety’nin sözleriyle, “bir ekonomi kitabı olduğu kadar, bir tarih kitabı” da olma özeliğini taşıyor. "Fransız ekonomist Thomas Pikety’nin magnum opus’u 21. Yüzyılda Kapital’in yılın hata belki de önümüzdeki on yılın en önemli kitabı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. " - Paul Krugman, New York Chronologies 23. 03. 2014 "Thomas Pikety bu esaslı kitabıyla hem akademik dünyaya, hem de tüm okuyuculara büyük bir hizmet sunuyor. Sunduğu tez gücünü ona buna saldırmaktan ya da politik gündemden değil, dikatlice toplanmış ve analiz edilmiş verilerden ve gerekçelendirilmiş düşünceden alıyor. " - Rakesh Khurana, Harvard Busines Schol "Bazı kitaplar sadece okunur, bazı kitaplar ise taşı gediğine öyle bir koyar ki insanda canla başla okuma isteği uyandırırlar, Thomas Pikety’nin 21. Yüzyılda Kapital isimli kitabı bariz biçimde bu ikinci kategoriye giriyor. " - Pery Lam, Glacial Service Ante meridiem Pile, 23. 05. 2014 "Pikety eşitsizlik konusunda muhtemelen boy dönemin en önemli düşünürü… Bu kitapta servet uçurumları konusunda liberal çevrelerde hâlihazırda hisedilen rahatsızlığı haklı çıkaracak yetkin bir çerçeve sunuyor…".

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty İş Bankası Kültür Yayınları kitap indir bedava

 • Yazar:
 • Yayımcı: İş Bankası Kültür
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 55,00 TL

Kitap eleştirileri

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty

shobana_raghuraman

I always thought Henry was cool.

2020-12-31 11:41

abhinavk

BU BİR DUDE TARAFINDAN YAZILDI! Tekrar. Filmden daha iyi.

2020-01-11 00:04

ddavie

Zaten Venedik'e gitmek istemediyseniz, bu, ölmeden önce ve tamamen sualtından önce oraya gitmeniz gerektiğini hissetmenizi sağlayacaktır. Bunu okumaktan daha iyi olabileceğini düşündüğüm tek şey, onu okuduğum ve sadece fikirlerini ve görüntülerini güçlendiren sahilde okumak. Su ve Tanrı var ve bu kitapta zaman içinde musing ve bir damla gibi net anlar var, birçok yerde nesir şiiri gibi okunan, beni kıkırdadı, üzdü ve bana bir yer verdi. Şiirler, kullanılacak alıntılar ve düşünce için yiyecek bir sürü. Ben her bit zevk. Kesinlikle bir kaleci.

2019-12-27 03:32

prassiodbf7f

Bankalar, antik Roma'yı bir çocuğun bile anlayabileceği şekilde parlak ve zorlayıcı bir şekilde tasvir ediyor, ancak sadece bir yetişkin takdir edebiliyor.

2019-12-22 15:45

gewwweg

Okumak zor bir kitap ama iyi bir mesaj.

2019-12-14 20:49

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty okumak itibaren EasyFiles

3.2 mb. indir kitap

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty indir itibaren OpenShare

3.2 mb. indir ücretsiz

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty indir itibaren WeUpload

4.9 mb. okumak kitap

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty indir itibaren LiquidFile

4.5 mb. indir

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty İş Bankası Kültür Yayınları kitap indir bedava

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty okumak içinde djvu

3.9 mb. indir DjVu

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty indir içinde pdf

4.7 mb. indir pdf

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty indir içinde odf

3.1 mb. indir ODF

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital (Ciltli) - Thomas Piketty indir içinde epub

3.1 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Şaheser Şenşakrak Ve Gizli Gölet-Steve Voake

Yazar: İş Bankası Kültür Yayınları

Şaheser Şenşakrak Ve Gizli Gölet-Steve Voake Şaheser Şenşakrak Ve Gizli Gölet - Steve Voake “Neden gelip bizimle yüzmüyorsunuz?” dedi Dope. “Herkes ıslansın, neşe çoğalsın!” Şaheser ve hayvan arkadaşları, utangaç su samurlarını bulup onların fotoğr...

Erzurum Yolculuğu

Yazar: İş Bankası Kültür Yayınları

Erzurum Yolculuğu Erzurum Yolculuğu, Puşkin'in çok yönlü zekasının, kültürünün ışıltılarıyla parlayan bir yapıtır. Kafkas doğası betimlerinin, yılar sonra, bir başka büyük yazarı, Maksim Gorki'yi etkilemiş olduğu rahatça söylenebilir. Savaş alanı ...

Alavara

Yazar: İş Bankası Kültür Yayınları

Bana Bir Varmış… de! Bir Varmış Bir Yokmuş… deme! İçime dokunuyor…....