liveitwell

Molly Lee Lee itibaren Nikolaevka, Respublika Bashkortostan, Rusya, 453441 itibaren Nikolaevka, Respublika Bashkortostan, Rusya, 453441

Okuyucu Molly Lee Lee itibaren Nikolaevka, Respublika Bashkortostan, Rusya, 453441

Molly Lee Lee itibaren Nikolaevka, Respublika Bashkortostan, Rusya, 453441

liveitwell

Vay canına, bu kitabı çok sevdim. Harikaydı! Başka bir tane yazmasını bekleyemem.

liveitwell

Charles Portis'in ilk romanı Norwood, iki araba teslim etmek ve kendisine para borcu olan Denizcilik arkadaşını bulmak için NY'ye giden bir yolculuğa çıkan, ülkesi Arkansas'ın eski denizcisi olan Norwood Pratt hakkında başıboş bir macera hikayesi. Dünyanın en kısa ikinci cücesiyle tanışırken, kolej tarafından eğitilmiş tavuk Joann'ı çaldı ve Rita Lee adlı bir kızla bir otobüste aşkı buldu. Bu hikayenin gerçekten işe yaramasını sağlayan karakterler. Arsa biçiminde pek bir şey yok (ve Portis bunu böyle tasarladı). Portis'in kendi hayatıyla ilgili ilginç paralellikler var: Portis Kore'de bir denizciydi ve Arkansas'ta yaşıyor. Bir cüce kadınla evlendi ve bir tavuk oğulları oldu (bunu yeni yaptım - üzgünüm Charles Portis). O sırada popüler kültüre ilginç atıflar var (altmışların ortası). Norwood, Edmund'a (cüce) Hollywood'a gittiğinde Erskine Caldwell filminde iş bulabileceğini söyledi. Bu, Portis'in cüceler hakkında bir iç şaka ve Güney Gotik kurgusu içindeki yerini anlatmanın bir yoludur. Açıkça, Tanrı'nın Küçük Dönümüne atıfta bulundu. Hikayede Portis'in bazı büyük karakterlerinin erken çimlenmesini görüyoruz. Neredeyse bu karakterler bilinçli (veya belki bilinçli) zihinlerinde onlarla birlikte gezdiği gibi yaşadı. Örneğin, Norwood Pratt, Güney Köpeği'nden eşi olmayan, başıboş olan Ray Midge'ın erken bir sürümüdür. Norwood'dan Grady Fring (el değmemiş çalınan araba satıcısı), Güneyli Köpeğin başka bir gölgeli karakteri olan Dr. Reo Symes'in ön göstericisidir. Portis'in çalışması tamamen karakterizasyonla ilgilidir ve Norwood da istisna değildir. Bu, büyük hikayesi veya dilin güzelliği nedeniyle değil, aynı zamanda kendine özgü sesi ve gerçekçi karakterleri nedeniyle, edebi saygınlığa layık harika bir roman. Evcil hayvan tavuğu Joann, bu romanın Coen kardeşler tarafından Hollywood remade olacağını öngörüyor (ala True Grit'in remake şöhreti). Lütfen Glen Campbell'ı bunun dışında tut.

liveitwell

Bağırsaklarımdan güldüm.

liveitwell

Hızlı, eğlenceli, ürkütücü olmadan ürkütücü, büyümek için oda ile romantik (ve merak?) ... Aferin ... (Ana karakterlerin fizik ilişkisi ilk kitaptan daha samimi.)

liveitwell

Bir baba kaybının dürüst bir tasviri. Sue Miller, Alhzeimer'in ailelerin hayatında yarattığı çifte zararı ele geçirdi. Derinden dokunmak.

liveitwell

It was a good read. Was a bit redundant at times. I was involved in the Hush Puppies "tipping point" in HS. Yep, I owned 3 pairs.

liveitwell

Although there was really nothing mind shatteringly amazing in this book, I'm giving it 4 stars because it was a page turner and I read it in two days. Gladwell is an easy read and his personality comes through , even when presenting statistics. Being a teacher, I was most interested in the chapter on the KIPP schools, and I was pleased that his message of "hard work and luck" was applied here. I was also happy at the end to FINALLY have some chicks in this book! Is every outlier a man? (Don't answer that.) But come on, I am interested in why old Jewish men are such damn good lawyers, sure, but this book needs more balance with some female success stories. That being said, he does give props to his mom and grandmother in the epilogue. My favorite quote from this book, which I will be enlarging and hanging in my classroom (and referencing often) is, "Practice isn't the thing you do once you're good. It's the thing you do that makes you good."