davturov

David Turovskiy Turovskiy itibaren 7540 Krottendorf bei Güssing, Avusturya itibaren 7540 Krottendorf bei Güssing, Avusturya

Okuyucu David Turovskiy Turovskiy itibaren 7540 Krottendorf bei Güssing, Avusturya

David Turovskiy Turovskiy itibaren 7540 Krottendorf bei Güssing, Avusturya

davturov

Mezun olduktan sonra tepeden ayrıldığımda kitabevi hesabımdaki kalan parayı kullanarak Alma Mater'i satın aldım. Diğer bazı mezunların tavsiyesi üzerine bir alum kadar kitap okumaya direndim. Beklediğim için mutluyum, çünkü Kluge tarafından serpiştirilmiş hatıra anları acı olabiliyor. Genel olarak kitabın tadını çıkardım ve Kluge'nin hikayelerinin çoğuyla özdeşleşebildim.

davturov

Geç Cumhuriyet döneminde antik Roma'nın büyük bir tedavisi. Eşsiz hatip ve avukat Cicero, düşmanları ve müttefikleri ve günün yozlaşmış, güce aç Roma politikacılarının tüm ihtişamına odaklandı. Bu adamlar tarafından yürütülen rüşvet, iftira, yalan ve hatta cinayet, Dems ve Cumhuriyetçilerimizi oldukça yumuşak gösteriyor!

davturov

Bu kitabı gerçekten çok beğendim - hikayeler, değişen bölümlerde farklı açılardan anlatıldığında bayılıyorum. Bu, kendini keşfetmenin, arkadaşlığın ve büyümenin harika bir hikayesidir. Despereaux'dan bu yana Newbery kazananı olmadı.

davturov

Bunu meraktan okudum ve tüm kitap boyunca kendime neden okuduğumu sormaya devam ettim. Çok rahatsız ediciydi - bazı bölümleri atlamak zorunda kaldım. Sonraki çok daha hafif bir şeye!

davturov

İlginçtir. Normandiya ve Fransa'da seyahat edeceğimiz diğer yerler hakkında daha fazla okumaya devam etme çabamda geçen sonbaharda bu romanı okudum. D-Day istilasına katılan yaşlı bir II. Dünya Savaşı gazisi olan Mead, savaş anıları ve geç karısı Sophie ile perili. Tek çocuğu bir kıtanın yarısında yaşıyor ve sorunlu torunu Andrew'u birkaç hafta boyunca almasını istemeye çağırdığında, Mead'in hayatı altüst oluyor. Andrew başını belaya soktu ve kovuldu - okula bir bıçak getirdi ve onu zorbalık eden birini tehdit etti. Akademisyenleri de oldukça kötüydü ve muhtemelen notu tekrarlamak zorunda kalacak. Ne Andrew ne de Mead yeni yaşam düzenlemesinden memnun değil ve ilk haftaları en iyi ihtimalle zor. Her biri diğerine güvenmiyor ve iki nesil boşluk aşılamaz gibi görünüyor. Andrew, en iyi (ve tek) arkadaşının intiharını yas tutan mutsuz, gizli bir çocuk. O, bir şekilde ona ulaşabilen yaşlı bir komşu olan Evelyn ile arkadaş olur ve büyükbabasını onunla zaman geçirmeye teşvik eder. Zaman geçiyor ve neredeyse trajik bir olay, Mead'i Andrew'a Fransa'daki D-Day plajlarını, savaş alanlarını ve mezarlıklarını ziyaret etmeye ve ardından kendisiyle barışmayı umduğu Almanya'ya götürüyor. Yolculuk, doğuştan gelen farklılıklarına rağmen ikisi arasında yeni bir bağ kurar. Sonu tatmin ediciydi, okuduğum tüm romanlar hakkında söyleyemem. İşte kitaptaki en sevdiğim çizgi: "Aradığı mutluluk değildi ... Sevdiği acıların kısa süreli yokluğuydu." Hull, bu kitaptaki en önemli şey olan karakter geliştirme konusunda iyi bir iş çıkardı. D-Day ve sonrasında çok şey öğrendim, bu yüzden ilk etapta okumak istedim!

davturov

Wow, I can't believe the things people live through. What a strong woman and a strong family.

davturov

I find it amazing that a woman who had no lover of her own could write this dream so spectacularly.

davturov

Fabulous thriller. Edgy.

davturov

The portrayal of Ganesh in this book is quite interesting. Cannot wait for the third book to come out.

davturov

I love this book that is definately appropriate for 5 graders and up. Younger student will enjoy this story as well though there is some mention of kissing. Nothing too graphic. Lynn loves fashion and she has always dressed to reflect who she is on the inside. A pink tutu with knit leggings and a hello kitty necklace constructed from old figurines? Shoes made from little pictures of her friends glued all over the place? Lynn does it all. When a new online magazine comes to town in search of girls to write for the blog Lynn goes to try out. She misses her opportunity because of a fashion emergency (aka the bathroom)and is really upset. She ends up going out to eat with her friend where she runs into the famous Valentyna and trying to look cool she walks past her strutting in her new shoes-slips- and has one of her shoes fly off and into Valentyna's salad. Embarassed she runs out. Then she finds out that there is a hunt to find the creator of the shoe. Similar to Cinderella! Great example of friendship, popularity, how to treat people and following your dreams.