mteresaspferreira

MTeresa Ferreira Ferreira itibaren Bagbahali, Odisha, Hindistan itibaren Bagbahali, Odisha, Hindistan

Okuyucu MTeresa Ferreira Ferreira itibaren Bagbahali, Odisha, Hindistan

MTeresa Ferreira Ferreira itibaren Bagbahali, Odisha, Hindistan

mteresaspferreira

Ne kadar geniş, yorucu, karmaşık bir kitap mireği. Genelde bir derlemede, bir kitabın taslağını özetleyerek başlarım, ancak bu kitabın geleneksel anlamda bir grafiği yoktur. Bunun yerine, insanlık tarihinde (kabaca Cromwell'in Şanlı Devrimi'ne devri, 1688-1713 döneminin muhtemelen dizideki diğer iki kitapta kapsanmasıyla birlikte, Devrim Devrimi'ne devrimi) büyüleyici bir zamanın bir resmini geliştirir. bu üçlemenin ilk kitabı mı? 900 sayfa uzunluğunda ve diğer ikisi eşit derecede uzun? Bu hesaplamalar hakkındadır, ancak aslında değil - bilgi dağıtımı ve hem doğayı yöneten yasalar (belirgin şekilde ortaya çıkan doğal filozoflar tarafından keşfedildiği gibi - Newton, Leibnitz, Hooke, Huygens ve Locke hepsi felsefe öğrencilerine bir şeyler vermeye başladı. şerefe) ve insanlar (Eliza [tarihsel bir figür değil:], John Churchill, bütün Stuartlar, Louis XIV, Orange, William ve diğerleri] tarafından keşfedildiği gibi. büyük bir topaklanma, ancak içindeki bireylerin kişisel seçimleriyle - ve sahip oldukları veya sahip olmadıkları bilgi miktarı, yaptıkları seçimlerle doğrudan ilişkilidir. Quicksilver ayrıca politika ve borsa ile ilgili. Kötü kısımlar: Stephenson, söyleyeceğim, dünyanın en iyi yazarı değil (uzun süreliğine) ve gerçekten bir editör kullanabilir. Karakterleri genellikle, okuyucunun neler olup bittiğini anlaması için ihtiyaç duyduğu büyük miktardaki bilgileri aşmak için “Bildiğiniz gibi Bob” adlı bir tekniğe başvurur (okuyucu, Avrupa tarihinde doktora değil, sanırım) ). AYKB bu tür bir diyalogdur: Bob: Bu düğme ne işe yarıyor? James: Bildiğiniz gibi, Bob, bu düğme çok sayıda güneş enerjili jiroskopla bağlı. Bugün uluslararası gyrocopter festivali olduğundan, onları başlatmak için düğmeye bastım. Bu sadece özensiz - Bob'un zaten bildiğinden beri, düğmenin ne yaptığını sormak için bir nedeni yok. James'in bu çok önemli bilgiyi izleyicilere ulaştırması için bir kukla olarak kullanılıyor. Stephenson bunu TÜM ZAMAN yapar ve beni deli ediyor. İyi kısımlar: Stephenson göreceli olarak cesur ve ilginç bazı şeyler yapar - kitabın bazı kısımları diyagram ve dipnotlar ve çeşitli soy çizelgeleri ile harfler ve drama şeklindedir. Ve kitabın kendisi oldukça ilgi çekici - yazısının diğer yazarlarınki kadar zarif olmadığı gerçeği, onu hiçbir şekilde okunamaz hale getirmiyor. Bazılarının Ulysses'i dolaşması eğlenceli bir roman harabesi olarak adlandırdığı gibi, Quicksilver'ı bir başarı ya da başarısızlık olarak değerlendirmek zordur çünkü Stephenson'un neyi başarmaya çalıştığını tam olarak anlamak zordur. Sonraki iki kitaptan birini çizecek çok büyük bir komplo yok, ancak sonunda onları okuyacağımdan eminim.

mteresaspferreira

Daha çok şiirini hatırlıyorum

mteresaspferreira

AfroAmericans'ın siyasetteki büyüleyici bir portresi ve temel görevlerini gördükleri "yeni yol". Kampanya sırasında Clinton ve Obama arasındaki çatışmamı "çivileyen" ilk kişi (altmış ve kadınım) ve Obama'yı destekledi. O zamanlar sadece kısmen anladığım ama duygusal olarak hissettiğim birçok olayın çözülmesini sevdim.

mteresaspferreira

Oh, Milo. An all time favored read. Clever and creative, entertaining and you know, still has a message. Score! Fundemental in my 'words have POWER' belief in life. Get in your own scaled down motorized car, pay the toll and go off on an adventure. You won't be sorry, I never have been.

mteresaspferreira

It was a fun look at the art world. Never grew to love the main character but i don't think that was ever the intention, she's a little cold. The art history was appreciated & I was glad to see little color photos of the artwork so i'd understand who was being talked about. Unusual to see pictures in a novel but very useful.

mteresaspferreira

I liked the undercurrent of terror that was always present in this book. I thought the author did a wonderful job of showing how people can have fun and strengthen relationships in really horrible times. This is Dystopia Light, and I appreciate how the author introduces this concept to teen readers. It's also got all the other parts of the teen experience: young love, trouble with parents, becoming more responsible. This was all good. I found the prospect of incest a little disturbing, though, and the narrator's voice often struck me as false. It was too typically sarcastic, very clearly an adult's version of a teenager's speech. This rankled, especially in the beginning when I was less involved in the story. I'd still recommend it, though.

mteresaspferreira

Saunders makes me happy to own a set of working eyes. This isn't his best book, but it's a great book.