maiconokudaira

Maicon Okudaira Okudaira itibaren Freshwater, Pembroke, Pembrokeshire SA71, İngiltere itibaren Freshwater, Pembroke, Pembrokeshire SA71, İngiltere

Okuyucu Maicon Okudaira Okudaira itibaren Freshwater, Pembroke, Pembrokeshire SA71, İngiltere

Maicon Okudaira Okudaira itibaren Freshwater, Pembroke, Pembrokeshire SA71, İngiltere

maiconokudaira

SF Kitap Kulübü'ne otuz yıla yakın bir zamandır ait oldum ve onlar aracılığıyla en sevdiğim kitaplarımdan bazılarını okudum - Downbelow Station; Amber'in ilk 5 Chronicles'ı, yani "iyi olanlar" (IMO); Kelebek ve Cehennem Çiçeği; orijinal Conan hikayeleri; Kılıç Ustası ve Phlebas'ı düşünün. Çoğu "risk" idi - Ben o zaman yazarlar bilmiyordum ve bulanıklık ve sadece kapak sanat dayanıyordu. Zincirli Ejderha bu risklerden bir diğeri. Yazar Daniel Fox'u tanıyordum (ve hala çok az şey biliyordum), ama bu kitaptan zevk aldım. Hikaye, Asya temalı bir dünyada geçiyor, burada yazar onu Çin İmparatorluğu'ndan sihirli unsurlarla gizlemek için çok az şey yapıyor. Başlığın ejderhası, uzun zaman önce bağlanmış ve deniz tabanına (anakara ile Taishu adası arasındaki boğazlarda) zincirlenmiş güçlü bir doğa / sihir gücüdür. Bir grup keşiş son birkaç yüzyılı bu zinciri korumakla geçirdi, ancak vesayetin sona erdiği bir korsan tarafından kasaplandığında ve zincir bir demirci, tapınağın yalnız kurtulanı ve bir köle çocuğu tarafından sürekli olarak korunuyor. Bu arada, Cennetin Oğlu Taishu adasına kaçtı, isyancı ordulardan kaçtı ve Taishu'nun yeşim madencileri kendilerinden birini doğrudan imparatora şaşırtıcı bir şekilde gönderdi. Fox'un dünyasına enjekte ettiği fantastik unsurlardan biri, yeşim taşının olağanüstü özellikleridir. Yeşimimizden farklı olarak, bu dünyanın yeşim taşı, yalnızca insanlara sahip olanlara insanüstü güç ve uzun ömür ilettiği için imparator için ayrılmıştır. Fox, kitabın sonuna kadar üç konuyu bir araya getirme konusunda iyi bir iş çıkarıyor ve bundan sonra ne olacağını merak ediyorum. Genel olarak, bu hoş bir saptırma, hızlı tempolu ve bu okuyucu çengel tutmak için yeterince ilginçti.

maiconokudaira

Surprisingly sad. Interesting, but not fun, to read. Enlivened by the liberal use of strip reprints. I was surprised by how much seemed to go right from Schultz's life to the strip.

maiconokudaira

I chose this book because it sounded like a really different kind of murder mystery...illusionists, giants, human flies... Well, it was different alright. Most of the book concentrated on finding the movement that was responsible for multiple grisly murders occurring on the streets of London. More mysteries were asked than answered. That's okay with me. But when the murders are eventually blamed on a cult who wants to bring back William Blake from the dead by encasing him in manmade amniotic fluid, the author lost me. The author's incredible use of language kept me reading the novel, but please don't waste your time. You'll only be disappointed in the end.

maiconokudaira

This is a rather strange story that flits between current day NYC and the past, both the recent past of the main characters, and the seemingly almost un-related past of a Russian theater master. It was different than a lot of the books I’ve read, but I don’t know if I can really express why - I think it was something about the ‘past narration’ done by a … spirit? someone claiming to be a doppelganger, a double who uses dreams and unconscious thoughts to urge you on in a certain path. Strange, and while you could see how it all tied in towards the end, at the beginning it all seemed kinda convoluted and I almost wanted to skip his parts of the chapters. But the book definitely sped up towards the end, and while I could see partially what was going to happen at the end, there were still a few surprises. And the book definitely made me want to find out more about the perfume industry (the main character’s father was involved in perfume-making), and the way perfume and scents were worked into the book was quite wonderful.

maiconokudaira

I do not like Harry Potter. I like The Chronicles of Narnia. Period. If you like Harry Potter, get ready for something a hundred times better.