gokcemyaz

G itibaren Nanjailakkapuram, Tamil Nadu, Hindistan itibaren Nanjailakkapuram, Tamil Nadu, Hindistan

Okuyucu G itibaren Nanjailakkapuram, Tamil Nadu, Hindistan

G itibaren Nanjailakkapuram, Tamil Nadu, Hindistan

gokcemyaz

Herta Muller edebiyatta nobel ödülü kazandı. Kitaplarından birini okumam gerektiğini düşündüm. Pasaport çok kısa bir romandır. Muller çok kısa cümleler halinde yazıyor. Roman, Almanca konuşan Romence hakkında. Birçoğu, Ceaucescu'nun Romanya'sını Almanya'ya bırakmak için pasaport almak istiyor. Roman, teğetsel ithalatın birçok sekanseri içermemektedir. Bir keresinde Ceaucescu ile Kanada'ya yaptığı bir ziyarette tanıştım. Romanda gerçeküstücülük ve rüya imgesi dokunuşları var. Sehpadaki ağaçkakan Muller'ın nesirinin ritmiyle ilgileniyor. Bu roman bir sürükle. Bu roman bir sürükle. Bu roman bir sürükle. Muller'ın yazıları önemli kültürel ithalat olabilir. Muller, eserlerinden bir başkasını okuyabilecek kadar ilginç. Bu incelemeyi nesrinin tarzında yazmaya gayret gösterdim. Bu roman bir sürükle.

gokcemyaz

** spoiler uyarısı ** Bu, gençken ilk okuduğum anılarımla nasıl eşleştiğini görmek için tekrar okumaya karar verdiğim Alan Dean Foster kitaplarından biri. Bazıları diğerlerinden daha hayal kırıklığı yarattı, ama bu göze çarpıyordu. Kitap, kahramanı tuzağa düşmüş ve umutsuz bir şekilde başlıyor, sonra bu durumda nasıl olması gerektiğine dair bir geri dönüşe giriyor. Hikaye 'şimdiyi' yakaladığında, metnin başından beri uyuşmaz - durumunun yönleri biraz farklıdır ve küçük bir zorluk ile hapsinden kaçabilir. Elbette hala problemleri var, ama tutarsızlıklar çok sarsıcıydı. Bu kötü düzenleme miydi, yoksa Foster okuyucuyu hikayeye çekmeye çalıştı ve sonra kimsenin fark etmeyeceğini umarak kendini desteklediği köşeden çekti mi? Hiçbiri benim için mazur görülemez.

gokcemyaz

Şu anda bu kitabı ikinci kez okuyorum. LDS havarilerinden ve genel makamlardan çok sayıda mükemmel alıntı ve standart eserlerden ilgili referanslarla doludur. McIntosh'un bir enstitü öğretmeni olarak deneyimi ona hedef kitlesi olan genç yetişkinlerin yaşamları hakkında değerli bir fikir verir. Eğer LDS iseniz ve hala tanışma oyununda (ciddi bir ilişki içinde olsanız bile) bunu size tavsiye ederim!