sergio_esher

Sergio Esher Esher itibaren Ouled Ouhiba, Tunus itibaren Ouled Ouhiba, Tunus

Okuyucu Sergio Esher Esher itibaren Ouled Ouhiba, Tunus

Sergio Esher Esher itibaren Ouled Ouhiba, Tunus

sergio_esher

SONDELA çekici bir senaryodan daha fazlasını sunar: Atlantis, yıllarca kaybolduktan sonra, teknolojik olarak gelişmiş bir dünyanın ortasında yeniden ortaya çıkar. Böylece Atlantis büyüsü ve mitolojik varlıklar (diğerlerinin yanı sıra centaur ve satir gibi) kaçınılmaz olarak dünyevi bilim ve teknoloji ile çarpışacaktır. Atlantisliler arasında özgürce hareket eden tanrılar, erkeklerin nedenlerine karşı. Tahmin edebileceğiniz gibi, kültürel şok harika ve Atlanta ile Terran arasındaki fark berbat. Öncül ilginç, şüphesiz. Yazar, ilke olarak pek mantıklı görünmeyen hikayeleri karıştırıyor, ancak bu bir araya gelip sona ermekte ve bizi, uçucu olmamasına ve tamamen kapalı olmama hissi vermesine rağmen, romanların tipik zevkinden çıkmasına rağmen uyuyor, sonuç veriyor. açık. Anlatım klasik olmaktan başka bir şey değildir: manzara, anlatıcı ve zamandaki değişiklikler tüm bölümlerde görülür; aynı bölümde bile değişikliklerin gerçekleştiği bir kısım var. Bu riskli ve bazen de başarılı olsa da, bu tekniğin kötüye kullanılması okuyucunun kaybolmasına neden olur ve ne, ne zaman, ne zaman olduğunu pek çok kez bilmeden şüpheler artar. Böylece, gerçekten iyi bölümler ve ikinci bir okuma ile bile anlaşılması zor olan diğerleri var. Karakterler hakkında ... Bir kaç tanesini kaldırarak diğerlerinin fazla açıklanmadığını hissediyorum. Önemli karakterlerden biri olan Nerea, hikaye için ve ayrıca kahramanların çoğu için önemlidir; havada kalır; ve anlatıma katılsa da, ne motivasyonları ne de davranış şekli iyi bilinmemektedir. Aynı diğerleri için de geçerli. Ve hiçbirine sempati duymama rağmen, polise kabul eden iki Terranlı Chiron ve Akademos'u sevdim. Ancak, romanın büyük başarısızlıklarından biri, daha önce bahsedilenlere ek olarak, Rodolfo Martínez'nın sahneden aldığı küçük oyundur. Dünyevi dünyaya dağılmıyor ve ilerlemeler görünse ve tarihin bir parçası olmasına rağmen, zaten herkes tarafından biliniyorlardı; Atlantis, belki de en çok harcanandır. Hiçbir şey açıklanmadı ve bu muhteşem yeri çizdiği çizgiler çok kalın. Böyle bir şeyden elde edebileceğinden en fazlasını elde edemez. Romanın yapısı, yazar Chiron ve Akademos, cesaretini yitirmiş yüzlerce nüans ve ritmiyle yansıtan cesaret, beni ilk kitabı okuyan beni ikna etmeyen bir yazardan daha fazla bir şey okumak istememi sağlıyor. .

sergio_esher

Bu kitapları çok sevdim ... Tarzlarında harikalar, ama Dune gibi, kültürümüzün kusurlarına ve başarısızlıklarına, özellikle de çocuklarımızda nasıl başarısız olduğumuza bir göz atıyorlar. Sadece masum ve saf kalbi olan Lyra, altın pusulanın işaretlerini okuyabilir. Bu gibi masumiyetleri korumak o kadar kolay değil, bütün bu ruhlar dışarıda. Masumiyet ve saflıkta bir erdemi ve aynı zamanda dünyanın aşırı derecede kötü ve karmaşık görünmeye başladığında nereye bakacağını gösteren kitapları seviyorum. Bu kadar derin bir spiritalite ve bilime dağıtan pek çok çocuk kitabı yok. Bu kitapların tüm devlet okullarında ve özel okullarda okunması gerekir.

sergio_esher

Bilmiyorum

sergio_esher

This book is just a lot of fun to read. When I started reading this for the first time, I did it mostly because I knew Batwoman would turn up. I did not expect to care for the characters in it, or at least not as much as I'd end up caring for them. In retrospect, it was probably the last straw when it comes to my interest in the DCU, because until then I had been able to limit my involvement to anything Bat-related and some JLA. 52 is set right after the end of Infinite Crisis, and it follows the adventures of several usually minor characters during the year the big three (Superman, Batman, Wonder Woman) are missing. There are some really funny moments that genuinely made me laugh out loud, but there are some great mysteries in it, and even when I picked it up the second time I find myself hardly unable to stop reading. The art is pretty generic, but that's due to the way this was created - it serves its purposes, and it certainly isn't bad.