echostudios2013

Eko Suwignyo Suwignyo itibaren Jheekariya, Rajasthan, Hindistan itibaren Jheekariya, Rajasthan, Hindistan

Okuyucu Eko Suwignyo Suwignyo itibaren Jheekariya, Rajasthan, Hindistan

Eko Suwignyo Suwignyo itibaren Jheekariya, Rajasthan, Hindistan

echostudios2013

Fast Food Nation tüm zamanların en sevdiğim kitaplarından biri. Onu okudum ve kopyamı daha sonra arkadaşına aktaran iyi bir arkadaşa verdim, ve benzeri, yaklaşık 5 takastan sonra, izini kaybettim ve bir daha asla görmedim. Hepimiz birlikte bir restoranda çalıştık ve kırmızı ve sarı kapağın tekrar tekrar açıldığını görüyordum ve kendimizden daha büyük bir şeyin parçası olduğumuzu, alkolik bir garson olmaktan gurur duyduğum organik bir eğitim ve bir kitap sevgilisi. Yani, Reefer Madness içine giriyorum yüksek umutları vardı (wokka wokka!) Ve kitap sadece teslim etmedi. Karaborsa çerçevesinde, Schlosser bu işte üç konu aldı - “pot, porno ve yasadışı göçmenler”. Ne yazık ki, bu üç konunun her biri kendi kitabını hak etti. Kötü değildi, sadece FFN'in detayını özlememi sağladı. En son hapishane sistemi hakkında bir kitap üzerinde çalıştığını duydum. Umarım onu on yıl daha sürse bile doğru yapar.

echostudios2013

pal de noël 2010 ... Renkli romanları, icatları ve anlatı bulgularıyla tanınan Michel Folco, bu sefer çok gerçek ve çok gerçek bir karakterle buluşuyor. Ve ne karakter! Bu kadar adaletsizliğin ve talihsizliğin doğacağı Adolf Hitler. Ancak Michel Folco, çalışmaları ayrıntılı bir şekilde belgelenmiş olsa bile bir biyografi yazarı değildir. Tüm fantazisi, ovma mizahıyla, çocukların en banalının en korkutucu canavarları nasıl barındırabileceğini anlatmaya koyuldu. Buradaki roman tüm tarih kitaplarını aşıyor. Yazar Napolyon veya Freud'u sahneye koymaktan korkmadı. Çıtayı bir çentik yükseltmeyi seçti. Ancak Hitler'in gizemli ve kısmen bilinmeyen tarafı hitap ediyor: çocukluğu ve gençliği, az bildiğimiz. Eserin gücü karakterin banalitesinde yatmaktadır. Tabii ki, kökenleri belirsizdi. Elbette yeteneği zayıftı. Tabii ki, annesi çok genç öldü. Tabii ki, tutkuları ne gösterişli ne de istisnai idi. Ancak, bu garip kitapta ilerledikçe kararlılığı bizi yavaş yavaş rahatsız eden bir karakter büyüyor. Çünkü Hitler’in çocukluğunu, geleceğini, yıkıcı gücünü, halkının büyük bir kısmına uygulayacağı büyüyü hayal etmeden deşifre edemediği için, çok az etkileyici. Ve Michel Folco'nun bu aralığa girme yeteneği sadece: içindeki en sıradan adam neden Hitler'i gizliyor?

echostudios2013

Harlan Ellison'u işini bilerek okumadan önce duydum. Çocukluk döneminde okuduğum SF kitaplarında ve dergilerinde bilim kurgu dekanının ya da kötü çocuğu olarak sıklıkla eleştirel olarak belirtiliyordu. Bilerek okuduğum ilk parça "Tövbe, Harlequin!" Ticktockman "(1965) Illinois Park Ridge'deki Lincoln Junior Lisesine devam ederken gizlice emilen bir koleksiyonda yer aldığını söyledi. Beğendim, farklıydı, biraz deli. Ellison'ın karşılaştığı her şeyi elde etmek için bir noktaya değindiğimden beri.

echostudios2013

I was surprised by how much I got into the study series. It started as the usual 'ho hum' fantasy book but quickly crossed into the releams of wonderful. Because the four books (well, 3 and a short story) ran seamlessly together it did feel like one book. However I couldn't give it full marks as the last 3rd dragged in comparison to the start. It lost it's pace somewhere. Still lovely, if you're up for a light fantasy romance.