whedje

Winfrid Jonathan Jonathan itibaren 85050 Castelgrande PZ, İtalya itibaren 85050 Castelgrande PZ, İtalya

Okuyucu Winfrid Jonathan Jonathan itibaren 85050 Castelgrande PZ, İtalya

Winfrid Jonathan Jonathan itibaren 85050 Castelgrande PZ, İtalya

whedje

Tim Winton, sizi en baştan sizi büyüleyen olağanüstü bir yazar. Cloudstreet ve dönüş ile birlikte Dirt müziği derinden büyüklüğünün müessesesidir ve incelikli ama içten zekâsının genişliğini kanıtlar. Yazısı, karakterlerini kesin olarak sömürme şekliyle körelmiş olarak tanımlanabilir, ancak bu önlemler Avustralya yaşamı için kaçınılmaz olan doyurucu durumlarla o kadar zorlayıcı ve acı vericidir. Her satır, kendi içinde bir hikaye anlatır ve her biri sıradan hayatın metaforik bir kınanmasını dağıtır, ancak sizi yalnızca hayranlık duymadan suskun bırakabilir.

whedje

Bu kitabı gerçekten sevmek istemedim, ama sevdim. Bu romanın genellikle bir "vampir kitabı" olarak sunulduğunu biliyorum, ama bence bundan daha fazlası. Benim için kitap ve onu takip eden herkes, gerçekten iyi ve kötünün doğası ve çoklu realitelerin insan doğasıyla kesişimleri ile ilgilidir. Mutlak kavramının tamamı devrildikçe okuyucunun önceki kavramsallaştırmaları bozulur. Meyer'ın romanı bize asla kusursuz ahlaki yargılarda bulunamayacağımızı, her şeyin göreli olduğunu ve entelektüel keşif gerektirdiğini söylüyor. Bence "kötülüğün" aslında sadece kılık değiştirmiş bir karmaşıklık olduğunu ve bu türden bir kötülüğün insanlık durumunun bir parçası olduğunu bildiriyor. Bu kitap, birçok yorumcunun ima ettiğinden çok daha karmaşık ve bence bunu kolay bir okuma ve popüler bir kültür fenomeni olarak reddetmek, Meyer'ın işine koyduğu şeylerin çoğunu kaçırmak anlamına geliyor. Bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum ve okurların okuma deneyimine biraz enerji katacağını umuyorum!

whedje

İnanılmaz, iyi yazılmış bir kitap, konu bazı okuyucuları rahatsız ediyor olabilir. Hikaye, kocası ve onu cinsel tacizle suçlamakla suçlandıktan sonra en iyi arkadaşının oğlunu alan dul bir anne hakkında. Arkadaşlarınızı gerçekten ne kadar iyi tanıdığınız hakkında düşünmenizi sağlar.

whedje

Bu lisede en sevdiğim kitaptı. Başka bir hayat değiştirici. Ancak son zamanlarda tekrar okudum ve biraz fazla idealist olduğunu kanıtladım.

whedje

Bu, hayatım boyunca karşılaştığım en güzel, en büyüleyici kitaplardan biri. Bu, malzemenin doğal cazibesinde (bana), kitap tasarımının estetik cazibesinde, yazının kalitesinde ve akademik özünde zirveye yakındır. Bir gün üniversite araştırma kütüphanemdeki Folio yığınlarına girdim, gençliğimden konuyla ilgilenmek için hazırlandım, ancak Horn ve Born'un çalışmalarına başka bir maruz kalma olmadan ve hiç abartı olmadığından emin değilim. hayatımın bu eserle değiştiğini. Ellerinizi bir kopyasına alabiliyorsanız - iyi değil. Kendime hala bir gün bir kopyasının sahibi olacağımı iddia ediyorum ve senden rekabet etmeden yapabilirim.

whedje

Alacakaranlık okuduktan sonra, sonraki 3 taksit satın almak için koştum ve hepsini aydınlatma hızında okumaya devam ettim. Ayrıca ilk kadar iyi olmasa da iyi. Edward / Bella ilişkisi hakkında daha fazla okumak istedim, ancak bu kitap size Jacob'a daha fazlasını tanıtıyor. Orada duracağım - bunu kendiniz kontrol etmeniz gerekiyor.

whedje

Bu kitabı okumak için enerjiyi çalışmak uzun zaman aldı, çünkü genellikle "savaş hikayelerini" sevmiyorum, ancak İspanyol İç Savaşı hakkında biraz çalıştığımdan, buna bir şans vermek istedim . İspanyol İç Savaşı'nı her zaman açık bir şekilde “kötü adamlar” ile karıştırıcı bir dizi olay olarak buldum, ancak mutlaka “iyi adamlar” değil. Bu romandaki ilgi çekici karakterler arasındaki ilişkiler sayesinde Hemingway bize, gerçek insanların "sarhoşlar" kırmızı ve siyah eşarplar "(anarşistler) ve kabul etmeye zorlandıkları diğer garip yatak arkadaşlarından bazıları. İspanyol "tu" gibi olması gerektiğini bilsem de, Hemingway'in arkaik gayri resmi adres formunu (sen ve sen) biraz dikkat dağıtıcı buldum. Arkaik İngilizce olduğu için, daha az yerine "siz" den daha resmi ve havasız olarak düşünmek benim için zor oldu. Yine de küçük bir oyalama idi.

whedje

A few things drove me nuts in this book. The descriptions of what people were wearing was a little too specific. There are chapters strewn about the book about a recording artist and all their albums. I couldn't read those chapters... they were super boring and I'm not sure what their purpose was in the book. Perhaps if I was a more careful reader they would inform my perception of the main character in some way. I don't know. The ending was sort of a let down. The issues I mentioned are pretty minor in a 400 page book. It was a good read, pretty fast once it gets going. The violence and sex are both very graphic.