imstefancoleman

Stefan Coleman Coleman itibaren War Thin Kha, Myanmar (Burma) itibaren War Thin Kha, Myanmar (Burma)

Okuyucu Stefan Coleman Coleman itibaren War Thin Kha, Myanmar (Burma)

Stefan Coleman Coleman itibaren War Thin Kha, Myanmar (Burma)

imstefancoleman

Cengiz Han'ın Tamerlane, Hun Attila veya Hitler gibi tarihte okuduğumuz çılgın fatihlerden biri olduğunu düşünmüştüm. Ancak hikayesi bundan daha ilginç. Kesinlikle bir kabadaydı. Örneğin, bir savaşı kazanmasına yardımcı olmak için, merkezi şehir duvarlarının dışında "tuzağa düşürülmüş" köylüleri toplar ve onları çevredeki hendeğe zorlar ve daha sonra ağır savaş makineleri ve at sırtında kendi birlikleri ile ezerdi. Roma İmparatorluğu'nun dört katı büyüklüğünde bir imparatorluk yarattı. Irak'ta bulunan Müslümanların büyük imparatorluğunu yok etti ve şehri yağmaladı ve en iyi malzeme, akademisyen ve işçileri Moğolistan ve Çin'e geri gönderdi. Tüm Avrupa'yı fethetmemesinin tek nedeni, ormanların süvarilerini istediği gibi kullanmasını engellemesiydi. Bu kitaptaki * büyük bonus * ve ona beş yıldız vermemin ana nedeni, torunun Kublai Han'ın hikayesidir. Bu şaşırtıcı adam aslında tarihin en büyük liderlerinden biriydi. Buradaki bonus bilgi, ticaretini geliştirerek ve başkalarıyla ticaret yapmak için icatlar yaratmak ya da bu icatlarla ticaret yapmak için işe yarayacak herhangi bir şey üretmek için ülkesinin servetini geliştirme fikirleriydi. Yazar bu noktaları benden daha iyi özetledi ve ülkesini büyütmek isteyen bir ülkenin herhangi bir Cumhurbaşkanı veya liderine örnek. Bu liderlerin her lider için okunması gerekir, çünkü tartışılmazdırlar.

imstefancoleman

Gerçek suçu severim. Beni tanıyorsanız, seri katiller hakkında okumayı gerçekten seviyorum ve (sniff sniff temelde geçersiz) Suç Kütüphanesi web sitesinde kolayca 4 + saat öldürebilirsin. Ancak, bu kitap kıçının asla para kazanmadığına dair bir çek yazarak açılır. Prolog, Blanche'nin vaiz babasının onu bir borcu ödemek için fahişeliğe zorlayan kurgusal bir anlatımdır. Bu, “istismar edildi, bu yüzden öldürüldü” nedenselliğine zemin hazırlıyor. Ama yazar hiçbir zaman gerçekten iyi bir şey yapmaz ve geçmişini derinlemesine ve filanla asla tekrar gözden geçirmez ... acı çekti. Kitabın en dikkat çekici kısmı, midemi çeviren zehirlenmenin tıbbi olarak spesifik açıklamalarıydı. Ve otobüste aldığım komik görünüm.

imstefancoleman

This book is fantastic. It is written from the characters point of view so as soon as you have made your own mind up about the situation the next charcter gets involved and your opinion changes this happens throughout the book and keeps you thinking the whole way through.

imstefancoleman

Woa.