aftabalam81

Aftab Alam Alam itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Aftab Alam Alam itibaren Texas

Aftab Alam Alam itibaren Texas

aftabalam81

Bu, 800'den fazla sayfa sınır macera, romantizm önündeki engeller ve sadece Elizabeth ve Nathaniel için değil, diğer birçok karakter için çözülecek yeni problemlerle çevrili biraz buharlı bir romantizm. Bir problem henüz çözülmemişken başka bir zorluk ortaya çıkacaktı. James Fennimore Cooper'ın Mohikan'ın Sonuncusu sona erdikten sonra yazarın Hawkeye'a ne olduğu düşüncesinden ilham aldığını düşünüyorum. Kitapta birçok Kızılderili karakteri ve hem köle hem de özgür olan bazı Afrikalı-Amerikalı karakterler vardı. Yazar, New York'un sınır bölümlerinde 1700'lü yılların sonlarına kadar araştırma yaptı. Ancak, o zamanlarda kullanılan terimlerle ilgili araştırmalarına rağmen, bazı diyalogların zamanlar için biraz fazla modern olduğunu düşünüyorum. Listelediğim kitapla ilgili sorunlara rağmen, onu hafta boyunca ilgimi çeken bir hikaye olduğunu gördüm ya da bitirmem beni aldı. Gelecekte dizideki bir sonraki kitabı okumayı planlıyorum. Bir sebep: kitabın sonuna kadar tüm zorluklar bir sonuca varmadı.

aftabalam81

Great read. Heart-warming. Loved the character development.

aftabalam81

I read the original series as a teen and quite enjoyed it. I, however, was disappointed in this "10 Years Later." I found that it jumped around far too much. There were too many holes. Sure, they got filled in throughout the the book, but it was hard to follow at times. I think it could have been better thought out, better planned. I hope that this is the end now, since it was far too hard to read. I might revisit the series eventually and read them again, but right now I'm disappointed enough that I took them off my Kindle.

aftabalam81

One of Dickens best books. He is a master at intertwining plots and subplots with innumerable characters and never loosing sight of the least one. It is, as most of Dicken's novels are, a daunting proposal when you examine the heft of the book, but once you get started you are so caught up in the story being woven that you are left wanting more. Bleak House chronicles the tale of cases tied up in Britain's probate court with a satirical look at the legal process of the day. The ironies of the court translate to current times well, making it both timely and a wonderful time capsule of the era in which it was written.