vickysalsas

Victoria Salsas Salsas itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Victoria Salsas Salsas itibaren Texas

Victoria Salsas Salsas itibaren Texas

vickysalsas

Bu beni sürekli şaşırtan bir seri. Yazı sürekli gür ve uyarıcıdır, karakterler çok yönlüdür ve Carey dünya kültürleri hakkında önemli bilgiye sahiptir. Nezaket Phedre hiçbir Delaunay'ın yıldız verdiği ilk üçleme her zaman kalbimde özel bir yer tutarken, Imriel'in maceraları beni büyüyor, özellikle de bazılarına her zaman hainlerin oğlu olacağı gerçeğiyle yüzleştiğinde, kendisi ne yaparsa yapsın. Kısmen bu nedenle Imriel, kuzeni Sidonie'ye aşık olmasına rağmen, Alba ile çimento bağlarına yardımcı olmak için Dorelei mab Breidaia ile evlenmeyi kabul ediyor. Ancak Terre d'Ange'nin melek kurucusu Elua, Imriel'in kırdığı bir yasayı "Seni seveceksin" ilan etti. Afet sonuçlanacak mı? Bu çok dramatik bir hikaye, kaçış çünkü arsa cheeriness nedeniyle değil, güzel insanlarla dolu egzotik bir ülkede gerçekleşir. Aslında, Imriel ve Sidonie'nin ikilemi, Terre d'Ange'nin hedonistik bir harikalar diyarı gibi görünse de, Elua'nın diktatörlerinin ısırdığını kanıtlıyor. Benim için olabildiğince iyi çalışmayan şey, Kraliçe Ysandre'nin Imriel için sahip olduğu şüphesiydi, çünkü ihanet duygusunu almak için ebeveynleriyle çok az temas kurduğunu ve son on yıl kadar hayatının iki kısmı Phedre ve Joscelin'le geçti. Sonra tekrar, kitabı Imriel'in gözlerinden okuyoruz ve oldukça genç ve aşık, bu da muhalefetin bakış açısını anlamasını pek mümkün kılmıyor, özellikle Ysandre'nin korkuları onlarca yıllık olaylardan kaynaklanıyor. Bu dizideki bir sonraki bölümü okumak için sabırsızlanıyorum. . . son olacak hariç!

vickysalsas

Onu lisede ilk okuduğumdan beri Joyce Carol Oates'i sevdim. Biraz karanlık ve biraz uğursuz, bu yüzden bu kısa öykü hacmini bir roman gibi birlikte okumak biraz ezici olabilir. Yine de harika. Hikayelerini okumak neredeyse onların performansını izlemeye benzer, çünkü kenar boşlukları arasında çok şey oluyor. Neredeyse karakterlerin yüzlerindeki görünümü, sessizliği ve konuşulmayan kelimeleri kullanma şeklini görebiliyorsunuz.

vickysalsas

Kütüphaneci anlatıcılardan, özellikle çocukların kütüphaneci anlatıcılarından şüpheliyim. Bu kitabı aldığımda, beni ne kadar hayal kırıklığına uğratacağını tespit etmeye çalışırken silah uzunluğunda tuttum. İki gün önceydi. Kanepede uzanıp kitabın son üçte ikisini teneffüs etmek için çiftçi pazarına girerken bu öğleden sonraya hızlıca ilerleyin. Bazıları, Kütüphaneci Lucy ve 10 yaşındaki patronu Ian'ı akla yatkın hale getirebilir, birbirlerini kaçırır ve Huck-Jim macerasına başlarlar, ama bu benim için cazibenin bir parçasıydı. Çünkü kitap ciddi sorunlarla boğuşsa ve kesinlikle karamsar bir rompa olmasa bile, hala şeftali yoluyla bir yolculuğun hemen doğru olduğu bir Roald Dahl hikayesinin tuhaflıkları var. Lucy'nin sesi ciddidir, ama aynı zamanda alaycı ve kendini beğenmemektedir. Lezzetlerimle jive boyunca dağılan çocuk yazarlar ve başlıklar ve belirli kitaplara doğrudan saygı duymak da hikâyeden uzaklaşmadan zekidir. Ian her kütüphanecinin rüyası patronu: "Şu anda tüm zamanını giydiğini fark ettiğim boş sırt çantasını çıkardı ve çıkarttı." Doldurun! "" Aynı zamanda gerçek bir çocuk, manipüle etmek, basit matematikle mücadele etmek, yetişkin dünyasını tam olarak anlamıyor, kimsenin onu duymak istediğinden daha uzun süre şarkı söylüyor ve bir park metrede değişiklik yapmaktan zevk alıyor. Uzun zamandır içime yapışacak karakterlerden biri ve hikayesi için zaten gerçekleşeceğini umduğum kendi epiloğumu yaptım.

vickysalsas

Great illustrations...as long as you think Ugly Dolls are cute!

vickysalsas

Magistral novela histórica, estudio de personajes y manifestación filosófica. Imprescindible.

vickysalsas

I know, I know, this book came out FOREVER AGO. Heck even the MOVIE came out FOREVER AGO. I actually saw the movie awhile back. BUT, I just read the book. I didn't know if I was really going to like it, because lets face it, this thrift store girl isn't that into all those fancy name brands. I get excited by Levi's and Gap! So I cracked open this book on Saturday night. I spent ALL DAY Sunday reading it. I couldn't put it down! I finally dropped it a few times when I would nod off Sunday night so gave up with a few pages to go. I got up Monday and took the kids to school and came back and finished it up. It was a great book! Although I really wanted to reach in and smack that Miranda beotch a few times!! She was sooo mean.

vickysalsas

Good read. Well written .

vickysalsas

Reread--originally read summer 2003