paulapadilha

Paula Padilha Padilha itibaren Pong Don, Chae Hom District, Lampang, Tayland itibaren Pong Don, Chae Hom District, Lampang, Tayland

Okuyucu Paula Padilha Padilha itibaren Pong Don, Chae Hom District, Lampang, Tayland

Paula Padilha Padilha itibaren Pong Don, Chae Hom District, Lampang, Tayland

paulapadilha

Daha önce de bahsettim ama Halse Anderson'ın Konuşması, tüm zamanların en sevdiğim kitaplarından biri, YA veya başka bir şey. Kısa bir süre önce bir avuç başka kitap yazdığını keşfettim, bu yüzden onların arasından geçiyorum. Şimdiye kadar hiçbiri Speak olarak yakın bir yere yazılmadı, ancak Twisted ve Catalyst yetkin ve dışarıdaki YA drivel'in çoğundan daha iyi. Ancak balo tam bir boktur. Toplam toz. Halse Anderson genellikle karakterlerine harika bir ses verir. Anlatıcıları çoğunlukla gerçek gençler gibi geliyor. Ama Prom anlatıcısı Ashley değil. Diğer kitaplarında anlatıcılar, gerçekçi becerdin aileler ve sorunları olan banliyö liselerine giden üst orta sınıf çocuklar iken, bu kitapta Halse Anderson, "normal" bir çocuk bakış açısıyla yazmaya çalışıyor - onun seçimi kelime, benim değil. Normal vizyonu, Philadelphia'daki bir şehir içi lisede geçiyor ve gerçekçi görünmek yerine, üst orta sınıf bir banliyö çocuğun şehir içi bir okula giden öğrencileri nasıl resmedeceğini okuyor. Belki üniversiteye gitmiyorlar, ama lise mezun olacaklar! Ve aileleri sadece büyük ve fakir; ama fakirdir çünkü ebeveynlerinin işçi sınıfı işleri vardır. Hiç kimse uyuşturucu ya da içmekten daha kötü bir şey yapmaz. Ve elbette balo, şimdiye kadarki en önemli şey gibi ve herkesin dansa harcayacak parası var. Çok saçma ve koruyucu. Ve tam olarak konuşmak için bir kişi olmadığımı, kendim bir üst-orta sınıf banliyö çocuğu olduğumu fark ettim, ama Mesih, Laurie, The Wire'ı Netflix kuyruğunuza koyun ve bu kitapta sunmaya çalıştığınız dünya hakkında hiçbir şey bilmediğinizi fark edin.

paulapadilha

Bir kitap kulübü kitabı. Bir kitap ben başka akıllıca ve sevilen seçmiş olmayabilir !!! Gerçekten yargı sistemimizi düşünmenizi sağlayın!

paulapadilha

Donkeyskin'in grafik yeniden anlatımı.

paulapadilha

Southern US trailer trash coming of age novel written from the point of view of a fourteen year old boy.