nurnpm

Nuria Npm Npm itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Nuria Npm Npm itibaren Texas

Nuria Npm Npm itibaren Texas

nurnpm

Vay be bu garip! Sanırım hikaye 100 sayfa veya daha kısa bir sürede anlatılmış olabilirdi, ancak buna eklenen tüm minutalar uzun sürdü ve çizildi. Bazıları bu tür dramanın tadını çıkarabilir ve Du Maurier kesinlikle yetenekli bir yazardır. Sadece benim için değil. Bana biraz Jane Eyre'yi hatırlatıyor.

nurnpm

Pelagia, II. Dünya Savaşı patlak verdiğinde Yunan Cephallonia adasında yaşayan 17 yaşındaki güzel bir kız. İtalyanlar sonunda adayı işgal etti ve o sırada orduya katılan Kaptan Antonio Corelli ile tanıştı, çünkü mandolinini uygulamaya koyması için ona bolca zaman vereceğini düşündü. Bu kitapla büyülendiğimde yaklaşık 250 sayfa vardı, yaklaşık 250-350. Diğer her şey iyiydi. Yazar güzel bir yazardır. Çok şiirsel ve görüntüleri benim için hayata sıçradı. Aynı zamanda çok zeki, çok dilli bir yazar ve muhtemelen ortalamadan daha iyi olduğunu düşündüğüm kelime dağarcığı göreve gelmedi. Karanlık İngilizce kelimelerin yanı sıra, Yunanca, İtalyanca, Fransızca ve iyi şanslar için atılan bir Alman dağılması vardı. Vay. Genelde neler olup bittiğini anlayabiliyordum, ama bunu okumak bazı bölümlerde çalışmak gibi bir şeydi. Kitap birçok, birçok bakış açısından anlatılıyor ve her ses çok farklı. Çekilmesi çok zor, bu yüzden büyük puanlar aldı. Ayrıca biraz da Catch-22 olayının bir kısmı var. Size tüm bu savaşın saçmalıklarını gösteriyor - peki, bu kısmı, her neyse - çok açık bir şekilde. Ama Joseph Heller'in savaşın korkunç tarafını, ne olduğunu bulmadan önce bir süre okuduğunuz çok grafik bir yaralanmada göstermeyi seçtiği yerde, de Bernières sizi dehşete düşürüyor ve ardından birkaç sahnede kalbinizi kırıyor nihayetinde gözyaşıyla, ağrılı bir şekilde güzel. Ben bir ateţ deđilim, ama ben bile biraz rahatladým. Savaş saçma olsa da, bu da çirkin, ama daha insani anlarımızın karanlığında daha parlak parladığını gösteriyor. Sadece güzel. Son - eh. Oldukça uzaklardan geldiğini gördüm, bu yüzden tahmin edilebilirdi ama yine de beni çok sinirli bıraktı. Muhtemelen en sevdiğim 100 sayfayı kendim okuyabilir ve çoğunlukla diğer her şeyi okumadan alabilirsiniz. Kitapçıda ellerinizde zaman varsa, bir deneyin. Çoğunlukla böyle kısa bir getiri için çok fazla iş olmasına rağmen. Burada GR'de görüyorum ki "bunu gören insanlar da" Kolera Günlerinde Aşk. Bunu görebiliyorum. Ben de katılıyorum. Eğer hoşunuza gittiyse, muhtemelen bu hoşunuza gidecek.

nurnpm

كتاب رائع عشت كل تفاصيله.. كنت احتاجه دون علمي.. سيرة رائعة.. مليئة بحكمة يحتاجها الكبار قبل الصغار.. والمسؤولون قبل غيرهم! اتمنى لو ان هذا الكتاب منهجاً يُدرّس في مدارسنا بدلاً من التفاهات التي امتلأت بها كتب الدراسة! اعجبني طرحه الجريء والواعي.. مثقف.. وتعجّبت من نشاطه رغم كبر سنه الا ان السرّ موجود في الكتاب وكرّره مرات عديدة وهو الرياضة..

nurnpm

Misteriosa, eficaz, sólida... Otra buena "novela de aventuras" de Pérez Reverte. Se nota que conoce (y ama) Sevilla. Insiste en el descreimiento generál de los personajes, que se convierte en una "marca de género" de sus novelas.