vavafoncal1d10

Crystal Wayland Wayland itibaren Ojo de Agua, El Peñón, Santander, Kolombiya itibaren Ojo de Agua, El Peñón, Santander, Kolombiya

Okuyucu Crystal Wayland Wayland itibaren Ojo de Agua, El Peñón, Santander, Kolombiya

Crystal Wayland Wayland itibaren Ojo de Agua, El Peñón, Santander, Kolombiya

vavafoncal1d10

Dürüst olmak gerekirse bu kitabın daha iyi olacağını düşündüm. Uglies serisine birçok yönden çok benziyordu, diğer stereotipik genç romanlardan koparmalar eklendi ve gerçekten bu kadar olağanüstü bir şey bırakmadı. Yazı vasattı ve arsa esasen öngörülebilirdi. Ben de sonu sevmedim. Her kitabın "sonsuza dek mutlu" ile bitmesi gerekmez, ama romanı "bağlayan" olayların hiçbir nedeni yoktu. Yine de Lena'nın kitabın başında sürekli unutulma durumuna rağmen baştan sona okudum ve eğlendim.

vavafoncal1d10

Tam bir Bechdel başarısız, tam olarak adlandırılmış bir kadın karakteri olmadan başarısız oluyor (Jim'in annesi Bayan Hawkins, ama aslında asla bize söylenmedi); Long John Silver'ın Bristol'den ayrılmak istemesinin nedeni olarak karısının siyah bir kadın olduğunu ve inanıldığını da unutmayın. Ve elbette hazineyi gerçekten bulan ve kazdıran adam daha büyük bir paya sahip olabilir mi? Yoksa bir peynir bloğuyla mı satın alındı? [Dönüş] [dönüş] Ancak, hala neşeli genç bir kahraman, yaşlıları ve bahisleri için gününü birkaç kez kurtarmak için iyi bir servete sahip olan neşeli bir macera hikayesi. Long John Silver aslında oldukça etkileyici bir karakter ve bir kerede birkaç oyunu başarıyla oynuyor, kesinlikle herkesi aldatıyor (muhtemelen karısı hariç; geçmişe bakıldığında, Bristol'den ayrılma motivasyonları hakkında yalan söylediği açıktır). Adanın geçici insan topluluğundaki değişen güç coğrafyası iyi bir şekilde tasvir edilmiştir. Bunun neden sürdüğünü görebiliyorum.

vavafoncal1d10

Often when I read Ben Bova I struggle to find a character I can really empathise with. I really enjoyed Saturn as there were several likeable characters, plus real page-turning excitement. It's encouraged me to read more Bova in the future. Would definitely recommend this as a good read.