mahaqudwa

Maha Qudwa Qudwa itibaren Trzcianka Zachodnia, Polonya itibaren Trzcianka Zachodnia, Polonya

Okuyucu Maha Qudwa Qudwa itibaren Trzcianka Zachodnia, Polonya

Maha Qudwa Qudwa itibaren Trzcianka Zachodnia, Polonya

mahaqudwa

İlk önce The Scarlet Letter'ı lisede okudum. O ve "Genç Goodman Brown", Nathaniel Hawthorne'u öğretmek için en sık kullanılan iki parçadır, ancak diğer eserlerinden en farklı olanlardır. Farklı olanlar, ya da belki daha iyisi, göze çarpanlar, öğretilenler gibi görünüyor. Öne çıkanlar genellikle deneylerdir ve bu nedenle okunması daha zordur. The Scarlet Letter'ı okuduğumda zaten bir Hawthorne hayranıydım, bu yüzden beğenmeye kararlı romana girdim. Kitaplarımdan ilkini okuduysam, daha fazlası için geri dönmemiş olabilirdim. Eğer okumadıysanız sizi romandan korkutmak istemiyorum. Aksine, onu diğer romanları için bir başlangıç noktası olarak kullanmanızı teşvik etmek istiyorum. Romanın analizinin çoğu Hester Prynne ve onun suçuna (zina) ve kurtuluş yaşamına ve hem hapis zamanının hem de suçunun bir hatırlatıcısı olarak kırmızı harf giymenin cezasına odaklanıyor. Şahsen kızı Pearl Prynne'yi romanın en çekici karakteri olarak buluyorum. Pearl, Hester'ın suçunu ve bakanın günahını hatırlayan canlı bir çocuk olarak doğar. Bebekliğini annesinin şirketi dışında hapishanede ve sadece çocukluğunda geçirir. Bir iblis çocuğu olup olmadığını ve annesinin bakımından çıkarılması gerekip gerekmediğini tartışan diğer köylülere kulak misafiri olabilir. Nihayetinde annesinin bakımından çıkarılmadı, çünkü diğer ailelerin hiçbiri onu evlerinde bulundurmak istemiyor. Hawthorne, romanı Hester'in kaderi üzerine bir notla değil, Pearl'ün üzerine bir notla bitirirken, kitap daha çok Puritan toplumunun özel meselelere karışmasının masum kurbanı Pearl hakkında.

mahaqudwa

Bu kitap benim için tipik bir okuma değil ama SEVDİM! Çok hastalıklı, ama oh çok iyi. Kalbin zayıflığı için değil! Eylül 2009'da çıkan 2. kitabın gelmesini bekliyorum.

mahaqudwa

sosyal adalet bugünlerde sadece bir başka yakalama ifadesidir. . ancak greene bu konsepti gerçekten çeşitli açılardan araştırıyor. edebiyatı tarih ve eğitim teorisi ile nasıl ördüğünü seviyorum. . o bir rock yıldızı. Bu kitap okumaya değer, ancak birkaç yıl sonra tekrar okumanız gerekebilir. .