sergeydergachenko

Sergey Dergachenko Dergachenko itibaren Jooshan, Kerman, İran itibaren Jooshan, Kerman, İran

Okuyucu Sergey Dergachenko Dergachenko itibaren Jooshan, Kerman, İran

Sergey Dergachenko Dergachenko itibaren Jooshan, Kerman, İran

sergeydergachenko

Bu kitabı çok sevdim. Komik ve iyi bir hızlı okuma olduğunu düşündüm. Harika bir edebiyat değil ve biraz fazla düzgün bir şekilde sarılıyor. Ancak, okuduktan sonra kesinlikle mutlu hissettim. Cap, sizinle yapışan eğlenceli bir karakter.

sergeydergachenko

Philippa Gregory, 2002'de popülist kurgusal romanı Diğer Boleyn Kız'ı yayınladığından beri, kitap bir BBC televizyon dizisine ve bir Hollywood filmine dönüştürüldü, ancak Tudor İngiltere'ye olan ilgi de bir yükseliş yaşadı. tarih. Bu son tarihsel kurgusal olmayan olayın bulanıklığı, Mary Boleyn'i çevreleyen "[patlatır ... ... mitolojiye" ve "gerçekleri ortaya çıkarır" ve Weir'in araştırmasının ne gibi sonuçlar çıkardığını merak ettiğimi itiraf etmeliyim. Weir’in tanıtımını okuduğumda, ifade ettiği birçok düşünceye katıldım ve yanlış anlamaları düzeltme ve gerçekleri bulmaya çalışma hedefine hayran kaldım. Ancak, Weir'in tüm sonuçlarına - yani Weir'in Anne Boleyn'e verdiği 1501 doğum yılı, Weir'in Fransız mahkemesinde Anne'nin örtülü olarak "bozuk" olduğu iddiası ve Catherine Carey'nin kızı olduğu iddiası ile aynı fikirde değildim. Henry VIII - son ikisi, bence, çok fazla tek başına koşullu kanıtlara ve güvenilir olmayan kaynaklara dayanıyor. Metin boyunca bir veya iki gerçek olgusal bipps gibi görünen şeyler de vardı. Ancak, okumayı da kolay buldum; akan stil, açık, anlaşılabilir - Weir'in kurgusal olmayan bazı eserlerinin aksine, geçmişte zaman zaman biraz kuru bir okuma buldum. Weir'in bazı sonuçlarına katılmama rağmen kesinlikle yanlış düşüncelere hitap etti ve yanlış yerleştirilmiş bazı bilgileri ortaya çıkardı. Özellikle Weir'in Mary Boleyn'in "büyük ve rezil" kötü şöhretini ele alan argümanlarının iyi tartışıldığını ve tamamen mantıklı olduğunu düşündüm. Ve şüphesiz zor bir konuyu ele aldığı ve Mary Boleyn'in bu biyografisini üretmek için efsanenin örtüsünü kesmeye çalıştığı için Weir'e teşekkür ederiz.

sergeydergachenko

Bu kitabı çok beğendim. Son zamanlarda okuduğum, en azından kısmi kadınsı bir anlatıya sahip olan beş Dickens romanının istisnası. Dickens bunu adım adım atmış gibi görünüyor, ama kişi bununla daha geniş bir okurluk arayışı içinde olup olmadığını merak etmeye (kişi her zaman, metier'in bilinciyle zihninin önünde) merak etmeye yardımcı olamaz. Ayrıca, ücretli gazetecilik kartını tanıttıktan sonra, sosyal eleştirinin yine de her zamanki gibi batma olduğunu söylemeliyim. Borçlulara sürekli olarak uymak ve kişilerin sosyal sorumluluklarını yerine getirememesi yaygındır. Buna rağmen, arsa kıvrımları, halkın bir sonraki olayı görmek için haftalar boyunca onları beklediği zamanki kadar heyecan vericidir ve ana karakterler bizi bugün de dün olduğu gibi bağlayacak kadar zekidir. Bu romanı son zamanlarda okuduğum beş filmden en iyi şekilde keyif aldığımı söyleyebilirim, bunlar Eski Merak Dükkanı, David Copperfield, Nicholas Nickleby ve Bleak House>. Dickens'ın bir çılgınlığıydı ve ben okumak üzereyim.

sergeydergachenko

"Kadınlar Cenneti, 19. yüzyılın sonlarında Paris'teki modern mağazanın olağanüstü gelişimini anlatıyor. Mağaza, kapitalizmin, modern kentin ve burjuva ailenin bir sembolüdür; tüketim kültürünün ve cinsel tutumlar ve sınıf ilişkileri o sırada gerçekleşiyor. ”Dükkanın sahibi-yöneticisi Octave Mouret, kadın müşterilerinin isteklerini ustaca kullanıyor. Özel hayatında da büyük ayartıcıdır. Ama masum Denise Baudu'ya aşık olduğunda, metalaşmayı reddeden satış kızlarından sadece biri olduğunu keşfeder. "Rougon-Macquart döngüsündeki on birinci kitabın bu yeni çevirisi, Zola'nın modern kentin en büyük romanlarından birinin ruhunu yakalar." ~~ arka kapak Büyüleyici bir kitap! Kesinlikle% 1'lik bir ahlak oyunu ve insanların çoğunluğu sadece satın almak istediklerini ve daha ucuza alıp alamayacaklarını nasıl düşünüyor. Kadınlar Cenneti'nin başarılı başarısı, yeni behemoth'u çevreleyen küçük dükkanlardaki sahipler ve işçilerle canlı bir tezat oluşturuyor. Yavaş yavaş işsiz kalıyor, yoksulluk ve başarısızlığa, ikinci ve üçüncü kuşak aile şirketlerinin kaybedilmesine zemin açıyorlar. Seri üretim ve miktar sürüş kalitesi ve işçiliğin boşluğa gurur duyması. Kitabın bu yönünün mevcut ekonomik durumla ne kadar yankılandığına ve inatla eski yollarına yapışan ve onları yönlendiren yeni iş yolunu etkisiz bir şekilde lanetleyen küçük esnaflara uymanın ne kadar zor olduğuna şaşırdım. mahvetmek. Yoksulları unutulmaya zorlayan zenginlere karşı da korkan Dickens'ın aksine, Zola yeni rejimi çevredeki kirli, karanlık, nemli, sahtekar dükkanların aksine parlak tonlarla boyar - yeni mağazanın eşcinsel, modern, lüks ve sonsuz daha avantajlı. Yeni çalışanlar yönetim tarafından kötü muamele görmüyor, ancak enerjilerini ve kendi statülerini ilerletmek için birbirlerini sabote etme çabalarını çok harcıyorlar. Orta sınıf müşterilerin foibles ve açgözlülüğü, yeni gelişen kapitalizmin doğal ahlakının altını çizerek, alay ve dehşet için sunulur. Zola, ürünü hızla büyüyen, şehvetli terimlerle tarif etmede mükemmeldir - bu hızla büyüyen fenomenin büyümesini ve cazibesini güçlendiren ve nüfusun iyi bir kısmının açgözlülüğü ve hevessizliğine göz kamaştırıcı bir bakış açısıyla parlayan psikolojik özelliklerin altını çizmektedir. Buna karşılık, aşk hikayesi neredeyse sonradan gelen bir şey gibi görünüyor, sadece hikayeyi hareket ettirmek için bir araç, süreklilik sağlıyor. Sonunda hayal kırıklığına uğradım - orada bir çözüm yok, ancak biraz araştırma bunun destandaki son kitap olmadığını gösteriyor, belki de bir sonraki kitap bu soruda asılı kalan soruya cevap veriyor.

sergeydergachenko

This book gets into remarkable detail about the Pilgrims and the decendants. One of the keys to enjoying this book is a willingess to have holes poked historical mythology about Thanksgiving, the Pilgrims, and the Native Americans. This book will re-orient one's perspective of that era. Of course, the real facts are messier than the myth. Well written.