wichorocker

Wicho Rocker Rocker itibaren 25025 Manerbio BS, İtalya itibaren 25025 Manerbio BS, İtalya

Okuyucu Wicho Rocker Rocker itibaren 25025 Manerbio BS, İtalya

Wicho Rocker Rocker itibaren 25025 Manerbio BS, İtalya

wichorocker

Saraydaki Mahkumlar Chronicle Books LLC, 2010, 367 s., 16,99 $ Michaela MacColl ISBN 978-0-8118-7300-0 Kraliçe Victoria genellikle her zaman siyah giyinmiş ciddi bir esmer olarak hatırlanır. Sık sık genç, kız gibi bir sarışın olarak tanınmaz ve annesine özgürlüğü için savaşır. Saray'daki Mahkumlarda, taht mücadelesi, iyi hazırlanmış bir tarihsel kurguda anlatılıyor. Ana karakter, Bayan Elizabeth Hastings, kurgusaldır. O bir yetim ve ailesi Lord ve Lady Hastings, ödemesi için birçok borç bıraktı. Kensington Sarayı'nda bir hizmetçi olarak bir görevi kabul etmekten başka seçeneği yok. Kısa süre sonra kendisini Prenses Victoria ve annesi Kent Düşesi arasındaki siyasi bir savaşa kapılmış bulur. Elizabeth Düşes'in baştan çıkarıcı kişisel sekreteri Sir John Conroy'dan kaçınırken ve Prenses ile belirsiz bir dostluk kurarken, kendi bağlılıklarının nerede olduğunu bulmakta zorlanır. Saray'daki mahkumlar bugüne kadar okuduğum en iyi tarihi kurgu kitaplarından biri. MacColl’un kıvranan tarzı biraz Viktorya dönemidir, zaman dilimini özellikle söylemeden önermek için yeterlidir, ancak bunaltıcı değildir. Her şeyi bilen bir üçüncü şahıs anlatıcı kullanmayı tercih etmesini seviyorum. Karakterlerin çoğunun gerçekten yaşadığını hatırlamama gerçekten yardımcı oldu. Bazı bölümler sadece günlük alıntılar veya mektuplardır. Çoğu yerde iyi bir seçimdi, ancak kitabın ortasında sıkıldığım bir bölüm var, çünkü sadece mektuplardı. MacColl'un neden belirli bir bölümü bu şekilde yazmayı seçtiğini anlayabiliyorum, ancak bunun en iyi seçim olduğunu düşünmüyorum. Ancak, kitap bölümden geçmeden önce olduğu kadar iyidir. MacColl’un yazısında ince bir incelik var. Zekice ve kaygısız bir kızın resmini çizerek Victoria’nın diyaloğunda özellikle iyi bir iş çıkarıyor. Ne büyük bir bok! ”Victoria tahrişle başını salladı. “Eğer dünyadaki son prens olsaydı Albert'la evlenmezdim.” Bu kitabı 7. sınıftan veya daha büyük bir kimseye tavsiye ederim, çünkü daha genç birisinin tarihi doğru bir şekilde takdir edip edemeyeceğinden emin değilim. 6. sınıftan küçük olanların bu kitabı okumasına asla izin vermem çünkü karakterler Londra'nın bazı kötü bölümlerini ziyaret ediyor ve bazı etkinlikler 5. sınıflar için rahatsız edici olabilir. Bu kitapta bir ölüm var ve bunu soğukkanlılık şiddetinden rahatsız olanlara tavsiye etmiyorum. Kızlar muhtemelen bu kitabın erkeklerden daha fazla hoşuna giderdi, ama herhangi bir cinsiyete tavsiye ederim. Bu kitabı okuyan herkesin, İngiltere'nin en büyük kraliçelerinden birine mükemmel bir saygı olduğunu kabul edeceğinden eminim. - Becky Heinz

wichorocker

Bu kitabın başka bir adı var, ama bunun ne olduğunu hatırlamıyorum ... ama bu gizemli bir gizem. Roket bilimini aramayın ve mutlu olacaksınız.

wichorocker

Filmi defalarca gördüm, klasik SF filmlerinden biri. Kitabın filmden çok daha iyi olduğuna şaşırdım. Kitap SF'nin kıyamet sonrası alt türünde, kesinlikle 1. ve en iyilerinden biri. Kıyamet, medyanın Triffid olarak adlandırdığı yeni bir bitki oluşturarak daha iyi bir bitkisel yağ kaynağı yetiştiren insanlardan (Ruslardan) kaynaklanıyor. Bugün buna genetik mühendisliğinin kötüye kullanılması deriz. Onlar ve onu sürekli körleştiren herkesin neden olduğu 'meteor' duşu, tüm uygarlığın yıkılmasına neden oldu. Yeşil ışıkların gökyüzünün bir şekilde ölümcül Triffidlerle ilişkili olduğu ima edilir, insanlar birincil besin kaynağıdır. Görme engelli insanları yakalamak, gören insanlardan daha kolaydır. Bu kitapta keşfedilen ilk meme, insanın medeniyetlerin çöküşüne neden olan bilim ve teknolojiyi kötüye kullanmasıdır. Oradan, nadir görülen insanların yeni dünya ve Üçlüler tehdidi ile nasıl başa çıktıklarını araştırıyor. Bu biraz derinlemesine araştırılmaktadır. 1. İnsanlar aşiret olur 2. Kabilenin kadınların 1 ° işlevi üremek olacaktır. Bu kadınlar görme engelli veya kör olabilir, çünkü kör dişiler gören bebekler görür. Görülen insanların yeniden nüfusu birincil hedeftir. Erkekler birden fazla kadına hizmet edecektir. Kadın / erkek oranının 1'den çok daha fazla olacağına dair bir ima vardır. 3. Erkekler, yiyecek bulabilmeleri veya yaratabilmeleri, Triffids toprağını temizleyebilmeleri ve onları uzak tutabilmeleri için görülmelidir. 4. Bazı insanları, Üçlü sorununa kalıcı bir çözüm bulmak için zaman harcayabilecek temel ihtiyaçlar için çalışmaktan kurtarmak için bir medeniyet oluşturulmalıdır. Bu, şifacılar (doktorlar) ve manevi ihtiyaçlar için de geçerlidir. 5. Üçlülerin doğası göz önüne alındığında, etrafı çevrili adalar en iyi kaleyi sağlar. 6. Bazı kabileler agresif olacak, bu yüzden bir savaşçı sınıfı gerekli olacak Romanın bir başka sonucu, bugün okunduğunda, kadınların rolünün şu anda 'gelişmiş' medeniyetimizden kaynaklanması ve düştüklerinde rollerinin geçmişe geri dönün: çocuk sahibi olmak ve onlara bakmak. Roman, 1951 için iyi düşünülmüş. O zamanlar nükleer obliterasyon korkusunun roman için bir ivme olup olmadığını merak ediyorum. Ancak, çok eski bile olsa, bugün şaşırtıcı derecede alakalı. Şiddetle tavsiye edilir!

wichorocker

İlk önce anlamak zor oldu ama içine girdikten sonra o zamandan beri yaptı, İlk birkaç karakter size ölen insanlara ve kalplerinin bağışlandığını anlatıyordu. o zaman size hikayeyi anlatır o gün kalbi olan insanları öldüren birileri vardır. bunu kimin yaptığını bilmiyorsunuz ama son, aklınıza gelmeyen biri ve okunuyor.

wichorocker

best guidebook I've ever encountered for the Pokemon series!This is a must buy! I love the Pokemon catching chart guides, they're a life saver for those of us who want to complete the pokedex <3

wichorocker

sad...