miroshdesigns

Daniel Mishenko Mishenko itibaren Saplunara, Hırvatistan itibaren Saplunara, Hırvatistan

Okuyucu Daniel Mishenko Mishenko itibaren Saplunara, Hırvatistan

Daniel Mishenko Mishenko itibaren Saplunara, Hırvatistan

miroshdesigns

Genelde kısa öykü döngüleri okumam ... ama yazar bir arkadaşın arkadaşı ve tüm kitaplarını okumayı planlıyorum, bu yüzden ilk ben başladım!

miroshdesigns

Şimdiye kadar okuduğum en iyi bilim-kurgu serilerinden biri. İlgilenen okuyucular için bir uyarı - 1000 sayfanın üzerinde birkaç kitap var ve bir kere başladığınızda onları bastırmayacaksınız. Ciddi bir zaman dilimine sahip olduğunuzdan emin olun çünkü bu kitaplar bağımlılık yapar.

miroshdesigns

Lirael, Clayr'ın kızı olarak büyüdü - genişleyen ailenin bir parçası olarak, Clayr'ın buzullarında yaşayan ve gelecekle ilgili görüşlerini anlamaya çalışanlar. Fakat Lirael yıllar süren denemelerine rağmen Clayr'in arasına asla sığmadı. Clayr ailesinin hiçbirine benzemiyor. Babası hakkında hiçbir bilgisi yok. Annesi tarafından terk edildi. Daha da kötüsü ve ona karşı çok daha utanç verici olan Lirael, tüm Clayr'lerin olası geleceklerini görmesini sağlayan Görüşe sahip değil. Bunun yerine, Görme'yi geliştirmesi gerektiğinden tam iki yıl sonra, Lirael yabancıyı hissetmeye bırakıldı. Clayr'ın buzullarında onu meşgul edecek çok az şey olan Lirael, Charter Magic ile deney yapmaya başlar. Tüzük ile olan doğal ilgisini yücelten Lirael, garip bir yoldaş çağırır ve ayrıca kendini eski bir kötülüğe karşı koyma ve Garth Nix'in Lirael (2001) 'de kendi geleceğini seçme yolunda ilerler. Lirael, Nix'in Eski Krallık serisindeki ikinci kitaptır. Sabriel'deki olaylardan yaklaşık 18 yıl sonra gerçekleşiyor. (Sabriel'i tanımayan okuyucular, temel bilgiler için arka plan bölümlerinin yardımı ile diziye hala girebilmelidir.) Öte yandan, Sabriel'e aşina olan okuyucular, tanıdık karakterlerin yanı sıra Sabriel'de bulunan karakterlerin akrabalarını tanıyacaktır. Her ne kadar Lirael, Sabriel'den çok farklı bir kahraman olsa da, bu hikaye Lirael'in kendi kimliğini bulmaya ve Eski Krallık'ta kendine yer açmaya çalıştığı bölgelere benzer. Lirael anlayışlı ve zekidir. Bazı döküntü kararları dahil hatalar yapsa da, Lirael hikaye boyunca öğrenir ve kendi başına ortaya çıktığı zaman büyümesi açıktır. Lirael, Nix'in bir başka güzel andıran fantezisidir. Yüksek fantastik unsurların aksiyon ve macera ile harmanlanması bu ikinci bölümde devam ediyor, çünkü Lirael geçmişi hakkında daha fazla şey öğreniyor ve bazı olası arkadaş ve müttefiklerle tanışıyor. Sayfa çevirme bükümleri ve şok edici gösterimler, okuyucuları bir sonraki taksit için istekli bırakacaktır. Olası Eşleşmeler: Erin Kate'in Düz Kate'i, Alexandra Bracken'den Parlak Bir Şekilde Dokuma Yapan, Sarah Rees Brennan'dan Şeytan'ın Sözlüğü, Kristin Cashore'dan Ateş, Sarah Beth Durst'dan Gemi, Tessa Gratton'dan Kayıp Güneş, Rachel Hartman'dan Seraphina, Jeff Hirsch'den Magisterium , Howl'un Diana Wynne Jones'tan Kalesine Hareket Eden Kale, Elizabeth Knox'tan Dreamhunter, Robin LaFevers'den Büyük Merhamet, Sarah J. Maas'dan Cam Taht, Melina Marchetta'dan Kaya Finnikini, Marie Rutkoski'den Kazanan Lanet, Megan Whalen Turner'dan Hırsız , Leviathan Scott Westerfeld tarafından

miroshdesigns

Bu kitabın başında umutlarım vardı. Sevdiğim pek çok şey vardı, özellikle de kitabın biyolojimizin az kalori ve bol hareket için modern yaşam tarzımıza göre daha uygun olduğunu gösterdiğinde. Bu kitap, biyolojinin neden şimdi sağlıklı bir kiloya ulaşma ve devam ettirme çabalarımızı hayal kırıklığına uğratsa da ağırlık platoları ve metabolik verimlilik gibi şeyleri tercih etmesiyle ilgili ayrıntılara giriyor. Bu engellerin nasıl fırsata dönüştürüleceğine dair spesifik öneriler de var. Bu kitabın genel olarak iyimser ve olumlu tonunu da seviyorum. Aslında, insanlara tavsiyede bulunmanın yeni seçim kitabım olacağını umuyordum çünkü şu anki en iyi seçimim olan Judith Beck'in kitapları çok daha az eğlenceli ve olumlu. Ancak, önerilenlerin yüzde doksanını yapmama rağmen kitabı bir bütün olarak ezici buldum. Birkaç yıl önce yaklaşık yüzde yirminin üzerinde baskın yaptığımda bana yardımcı olacağından emin değilim. Ayrıca kitaptaki bazı önerilere, özellikle de bahsettiği işlenmiş gıdalara ve isteklerin ele alınmasına ilişkin tavsiyelere katılmadım. Ancak, her şeyde olduğu gibi, kilometreniz değişebilir ve bu gerçekten beslenme tavsiyesiyle çelişen ve bir yetkili kaynak arayan şaşkın olanlar için yararlı bir kitap olabilir.

miroshdesigns

Bunu bir bilim kurgu dersi için okudum (minimum sayıda ek sayfa gerekliydi), çünkü bu konuda iyi şeyler duymuştum, ilginç olabileceğini düşündüm ve üniversite kütüphanemde buldum. Keyifli olsa da, aynı zamanda hafifti ve gerçekten mükemmel ya da büyüleyici hale getirmek için yeterince derin bir şekilde yapabileceğim temalara girmedi. Bununla birlikte, bir gecede okudum ve muhtemelen dizinin geri kalanını okuyacağım

miroshdesigns

Translating...

miroshdesigns

Please check out my review for another one of Dybek's anthologies, The Coast of Chicago. I don't really talk about individual stories, but to be honest I don't remember which stories were in which book anyways.