sara_ather

Sarah Ather Ather itibaren Akçiriş Köyü, 61670 Akçiriş Köyü/Şalpazarı/Trabzon, Türkiye itibaren Akçiriş Köyü, 61670 Akçiriş Köyü/Şalpazarı/Trabzon, Türkiye

Okuyucu Sarah Ather Ather itibaren Akçiriş Köyü, 61670 Akçiriş Köyü/Şalpazarı/Trabzon, Türkiye

Sarah Ather Ather itibaren Akçiriş Köyü, 61670 Akçiriş Köyü/Şalpazarı/Trabzon, Türkiye

sara_ather

* önemli * kitap. tüm kadınlar ve anneleri, eşleri veya bayan arkadaşları olan tüm erkekler için zorunlu okuma olmalıdır. ;) okuduğum gibi geçmişimin parçaları bir araya geldi. üzücü olan şey, günümüzde mistik hayatın çoğudur. bir eleştirim olsaydı, gerçekten rahatsız edici bulduğu eşcinselliği değerlendirmesi olurdu.

sara_ather

Ian Mortimer'den bir başka 5 yıldızlı biyografi. Son zamanlarda 2004'te yayınlanan 'Mükemmel Kral'ı okudum ve şimdi 2003'te yayınlanan' En Büyük Hain'i yuttu. Böylece tarihin kronolojisine ve yazarların çalışmasına karşı çıktım. Ian Mortimer'ın iki kitabını yeterince tavsiye edemem. Güç açlığı haini olarak Roger Mortimer'in yüzyıllar boyunca ortaya çıkan resmin burada insanın çok sığ bir anlayışı olduğu gösterilmiştir. Mortimer, Edward II'nin ve onun 'favorilerinin', önce Piers Gaveston ve sonra Hugh Despenser'in yıkıcı saltanatına yakalanan feodal bir lorddu. Roger Mortimer'ın testosteron adrenelin, hayatı ve kariyerini herhangi bir Hollywood Errol Flynn karakterini yeniyor. Sadece bir baronun oğlu Bannockburn'da savaştı, Teğmen'e yükseldi ve İrlanda'daki Bruce hizasını yendi. Despenser'ın makineleri tarafından zorlanan bir isyancı oldu ve onunla birlikte Londra Kulesi'nde hapsedildi. Zamanla, bir baltanın nickinden önce, Fransa'da sürgün olmak için kaçtı. Edward'ın yabancı Kraliçe Isabella'nın sevgilisi olarak geri döner ve Fatih'ten bu yana İngiltere'nin ilk başarılı istilasını yönetir. Tüm bunlar yeterli değilse ... bu fantastik hikaye gerçekten kalktığı zaman, taciz edilen Edward II'nin hepsini yenmek için bir ortaçağ komplo teorisi ile! Gizli gerçekler, Berkeley Şatosu'nda ve sonrasında olanların kronik kayıtlarına ilişkin olarak okuyucudan önce ustalıkla ortaya konmuştur. Son doruk, Roger Mortimer'in Catch 22'de yakalanmasıyla birlikte gelir. Edward III'ün koruyucusu olarak hükümetin merkezindeki tutuşundan vazgeçilemez, iktidarın dizginlerine, Kraliçesine ve sırlarına yapışmak için daha da umutsuzca savaşır. Belki Ian Mortimers'a iki kitabı doğru sırada okumalıydım. Her iki durumda da, ikisi de zorlayıcı, aldatıcı sayfa çeviricilerdir.

sara_ather

Bu antolojideki seçimlerin seçimi biraz şüpheliydi ... belki de homojendir. Bence tek göze çarpan, Yiyun Li'nin "After a Life" oldu.