felic

Hu Bo Bo itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Hu Bo Bo itibaren Texas

Hu Bo Bo itibaren Texas

felic

Eğer sıkıcı bir komplo bekliyor ve mutlu bir sürpriz için biten.

felic

20 Ağustos 2011 İran'da yaşam kadınlar için berbat. Bütün bornoz topluluğunu giymek ve halka açıkken gözlerini yerde tutmak zorundalar. Arka kapıdan girip otobüsün arkasında oturmak zorundalar. Görünüşe göre her zaman böyle değildi. Kadınların hayatını cehenneme çeviren devrim birkaç on yıl önce oldu. Alıntı (s. 27): "Annesinin neslindeki kadınların sokaklarda özgürce yürüyebileceği, karşı cinsin şirketinden zevk alabileceği, polis gücüne katılabileceği, pilot haline gelebileceği, Kadın, yeni yasalarla, devrimden sonra on sekizden dokuza düşürüldüğünden, taşlamanın zina ve fuhuş için bir kez daha cezalandırıldığını hissettirdi mi? ” Yeni rejim ideoloji ile takıntılıdır. Bir fulardaki veya bir jestteki bir renk, politik bir tehdit olarak yanlış yorumlanabilir. Uygunluk bir kuraldır. Orijinal fikirler veya yaratıcı ifade "Batı çöküşü ve emperyalist eğilimler (25)" sembolü olarak kabul edilir. Her erkek sakal takmalıdır. Bütün kadınlar şehvet uyandırdığı için saçlarının arkasına saklanmalı, her saç telini gizlemelidir. s.25 Sevdim: "Poshlust, Nabokov açıklıyor," sadece alçakgönüllülükle değil, esasen yanlış önemli, yanlış güzel, yanlış akıllı, yanlış çekici ". Antrenör çantaları, Carousel Mall, gelişmelerdeki evler, Hollywood Elli milyar poshlust örneğini düşünmek zor değil.İyi kelime.Tahran'da yaşama davet ile karşılaştırma: Sanat ve edebiyat bir lüks değil, bir zorunluluktur. (Hala s. 25) "Nabokov'un ele geçirdiği şey, totaliter bir toplumda yaşam, burada sahte vaatlerle dolu hayali bir dünyada tamamen yalnızsınız, kurtarıcınızı ve cellatınızı artık ayırt edemezsiniz. "Kitap şimdiye kadar iyi, açıkçası alıntı yapılabilir, ancak biraz yavaş okunuyor. ilginç ve beni düşündürüyor.

felic

Un verdadero descubrimiento.

felic

i loved the interconnectivity of the characters in this book. this was my second bret easton ellis read and immediately i started sensing a pattern to his writing style. and i love it. love it.

felic

Not my scene. Not into magicial realism (I know I am against the general public on this one). Others define this as a life-changing book. Didn't change mine.