cristianchacon

Cristian Chac Chac itibaren Feucht, Almanya itibaren Feucht, Almanya

Okuyucu Cristian Chac Chac itibaren Feucht, Almanya

Cristian Chac Chac itibaren Feucht, Almanya

cristianchacon

Genetiği antropologlar tarafından çürütülen Le Bon bakış açısından getiren, etiği temel alarak halklar arasındaki farklılıklar için bir medeniyeti bir medeniyetten ayırma fikrine teslim olmak.

cristianchacon

Billy kız arkadaşını öldürdüğünde, iki öğrenci ve bir polis memuru, olası silah edinimini izler.

cristianchacon

Bunu dün gece uykusuzluk içinde okudum. Soğuk, karanlık ve yağmurlu, yalnızdım. Sallanan sandalyenizdeki bir sobanın yanında oturan, cereyanlı pencerelere sahip eski bir çiftlik evinde değilseniz, bunu okumak için daha uygun bir ayar düşünemiyorum. Batty yaşlı bir bayan atmak ve Starkfield kendisi olabilir! Ürpertici hikayeleri seviyorum - bir şeyin doğru olmadığı hissi ile sizi yavaş yavaş boğmaya başlayanlar. "Ah canım, bu iyi gitmeyecek." Öngörü, görüntüler ve karakterin duygusal durumu, biraz korku ve biraz paniğe yol açar. İlk başta Ethan Frome'un modern bir gotik gibi hissettiğini düşündüm - bana Shirley Jackson'ın kısa öykülerini veya Daphne du Maurier'in çaresizliğini hatırlatıyor. Ama sonra benden daha akıllı insanlar, Wharton'un ABD Edebiyat Natüralizm hareketinin bir parçası olarak kabul edildiğine dikkat çekti. Ethan Frome kesinlikle kötümserlikle damlıyor. Sözde Wharton da hayalet hikayeleri yazdı, belki de bir tür straddler miydi? Her neyse, modern gotiği seviyorsanız, Ethan Frome'u okuduğunuzdan emin olun. Kitap boyunca Wharton'ın renk kullanımını sevdim. Kışın izole çiftlik, küçük Starkfield köyü ve hikayede yaşayan zorlayıcı karakterler gibi kasvetli bir yerde, her şey çok sıkıcı hissediyor. Sonra Wharton renk patlamaları atıyor: Mattie'nin saçlarındaki kırmızı çizgi, kırmızı turşu tabağı, kırmızı kızartılmış bir yüz ve bir kış gününün sonunda kırmızı güneş. Gökyüzü, kardaki gölgeler ve mavi bir sis gibi mavi belirdi. Wharton, sahneyi ayarlamak için doğru miktarda canlı görüntü ve nesnenin nasıl yerleştirileceğini biliyor gibiydi. "Kızak bir sınırla başladı ve gün batımına doğru uçtular, giderken pürüzsüzlük ve hız topladılar, içi boş gece altlarında açıldı ve hava bir organ gibi şarkı söyledi. Mattie mükemmel bir şekilde oturdu, ancak ulaştıklarında büyük karaağaçın ölümcül bir dirseği ittiği tepenin eteğindeki viraj, biraz daha daraldığını sanıyordu. " Sonunda Wharton hakkında bir not. Mutsuz bir evliliği vardı. O kadar ki, doktoru stres ve endişeleri için bir çıkış noktası olarak hikayeler yazmak için daha fazla zaman harcamasını önerdi. Boşanma davasıyla aynı zamanda bir aşk ilişkisi yaşadı. Bu, yasadışı sevginin cazibesini ve tutkusunu ve yaşamın seçimlerine bağlı olmanın sefaletini anlayan bir kadın. Ayrıca, Edith'in köpeklerine de bakın. Sadece onlara bak! (Onlardan biri çok mutlu görünmüyor, değil mi?)

cristianchacon

louis sachar tarafından yazılmış 256 sayfa ile 1998 yılında çıkan heyecan verici ve eğlenceli bir kitap. Bu kitapta stanley yelnets, büyük büyük büyükbabasının ona verdiği lanet nedeniyle yeşil göle gönderilir. o beş metre uzunluğunda ve beş metre derinliğinde her gün bir delik kazmak zorunda. stanley 15 yaşında ve gerçekten kötü şansa sahip ve sıfır sessiz ve güçlü bir çocuk ve evsiz. stanley tedirgin olur ve yaptığı şey için yeşil göl kamp gitmek zorunda ve gün boyu delik kazıyor. Her gün sıcak ve orada olmak istediğini biliyorum ama sıfır, delik kazmayı seviyor. sıfır ve stanley kaçıyor ve tanrıların parmağını buluyor. sonra kampa geri dönüyor ve yumruklarını ilk etapta kazıyorlar ve çok zengin oluyorlar. bu kitabı seviyorum ve herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum çünkü eğlenceli ve kolay bir okuma ve hoşuna gidecek. Bu kitabı da seviyorum çünkü luis, büyük-büyük-büyükbabasının tarihini ve ona ne olduğunu öğrenmek için flashback kullanıyor. tüm bunlar sonunda sonunda toplanmak için gelir.

cristianchacon

A must read...

cristianchacon

The best of the best of the contemporary British poetry. One of my favourite books of contemporary poetry (never mind British). Also check out In the Assarts (Jeff Hilson's latest available from Veer Books).

cristianchacon

my sister gave this book to me when i was VERY young. another haunting story.

cristianchacon

Ok another morbid title on my shelf! This guy can WRITE though and I truly enjoyed this book. Short read and you can't put it down. I love books that take place in the coming of age-speak. You will love it.

cristianchacon

Perhaps it's because I've been reading Maeve Binchy books since I was a teenager, and because I have a "good Irish name" (as I was told when I visited Ireland) but I've always been fond of Irish writers. A lot of the books I've read have featured the perspective of almost every character, and that's the case with Semi-Sweet. The story starts right as Hannah's boyfriend Patrick tells her he's leaving her for another woman. It's not just a story of recovering from heartbreak, but also tells the story of life in the Irish town in which Hannah, her family and their friends live. This is one of those books where you have a good idea how it's going to end up when you begin it, but I was happy to say that at least one romantic element took me by surprise. There's drama, romance and I really enjoyed the cozy element of Hannah's cupcake shop. If you enjoy cozy stories, then definitely pick up Semi-Sweet!