mtquinto

Maria Teresa Quinto Teresa Quinto itibaren Kana Khera, Rajasthan, Hindistan itibaren Kana Khera, Rajasthan, Hindistan

Okuyucu Maria Teresa Quinto Teresa Quinto itibaren Kana Khera, Rajasthan, Hindistan

Maria Teresa Quinto Teresa Quinto itibaren Kana Khera, Rajasthan, Hindistan

mtquinto

Claude Levi-Strauss, Bart, Foucault, Lacan ve Derrida'yı anlamak için iyi bir giriş ... Önce yürüyüş işareti için (Dil ve Metafor) okumak daha iyidir ..

mtquinto

Tüm Güzel Atları sevmeme rağmen, Cormac McCarthy'nin en sevdiğim kitabı ve şimdiye kadarki en sevdiğim kitaplardan biri. McCarthy'nin seyrek, temiz yazı stili bu kitapta mükemmelleştirildi. Ve bu tarz diğer kitaplarında çalıştı, ancak Yol için mükemmel. Kısa bölümlere konan kısa, etkili cümleler kitabın havasına uyuyor. İki karakter bu yaşam seviyesine indirilir - şimdi ne yapmam gerekiyor, bunu yapmanın en etkili yolu nedir. Hayatta kalabilmek için gerçekten bunun ötesinde kendilerini ilgilendiremezler. Dahası, McCarthy'nin sözleri parlak. Genellikle sözleri kitabın genel tonuna uyan latin tabanlı değildir - estetikle ilgisi olmayan bir medeniyetin yanı sıra neredeyse tarih öncesi, barbar bir medeniyet. Görüntüler de bu hislere uyuyor. Bununla birlikte, McCarthy'nin becerisi bu kitabı okumak için harika bir neden olsa da, hikaye aynı derecede iyi bir nedendir. Gerçekten babaya ve oğula bağlı olduğumu hissettim. Minimal diyalogları çok şey anlattı. Harika bir kitap.

mtquinto

Bu konuda nasıl hissettiğime karar vermem biraz zaman aldı. Ben büyük bir Ann Patchett hayranıyım, çıktığında Liars'ın Patron Saint'sinde tökezlediğim için kendimi şanslı hissediyorum ve o zamandan beri yazdığı her şeyi okudum. Benim için bu, vermek istediğimden neredeyse daha fazla inançsızlığı askıya aldı. Ve zaman zaman, bu hikayenin nihayet ilgi çekici hale geldiği yere ulaşmak için yatmak, Marina’nın çamurlu rüyalarında yüzmek gibi geldi. Ama Amazon'a ulaştığında, deneyiminin açıklamaları perçinlendi ve hissedilirdi. En sevdiğim çizgi: “Asla aradığınız şeye asla odaklanmayın, gerçekte bulduğunuz şeyi göz ardı edersiniz.”