namikoueno6aa7

itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu itibaren Texas

itibaren Texas

namikoueno6aa7

Bu kitabı okudum, çünkü California'nın 180 yıl önce nasıl bir şey olduğunu düşünüyordum. Ancak, kendimi açık denizlerdeki yaşam öykülerinden gerçekten keyif aldım. Uzun gemiler zamanında bir denizcinin inanılmaz derecede tehlikeli, kaba ve bazen güzel yaşamından etkilenmiştim. 1830'larda Kaliforniya bir durgun su idi ... görev sistemi sona ermişti, bölgedeki yerli halk topraklarından zaten yırtılmıştı ve aşırı sığırlar, yerel bitki örtüsünün çoğunu hızla topraktan çıkarıyordu. Ancak, birçok şey aynıydı - Santa Barbara'nın arkasındaki ağaçsız tepeler, Monterey'nin korunaklı limanı, uzun, kuru, tozlu yazlar. Aslında Dana, altın patlamasından sonra 1850'lerin sonlarında Kaliforniya'ya geri döner ve kıyıları ilk ziyaret ettiğinde olan tek şeyin insan tarafından büyük ölçüde etkilenmeyen çakalların uluduğu olduğunu söyler. Dana geri dönecek olsaydı, eski Kaliforniya'dan Coyotes ve kış galerilerinde kalan tek şey olduğunu tekrar bulacaktı.

namikoueno6aa7

Vay. İlk roman!

namikoueno6aa7

Rushdie tekrar yapıyor. Her ne kadar bu kitap onun tarafından okuduğum diğer şeylerden daha soyutlanmış olsa da, kibar kelime oyunu ve güzel dil var, sizi güzel bir mecazi hikayeye çekiyor. Bu kitap, varlığı Hindistan'ınkini yansıtan bir çocuğun hayatını, doğumunun çakıştığı Bağımsızlığının doğumundan detaylandırıyor. Rushdie'nin her zaman kullandığı kelime ve teğetlere karşı her zaman hoşgörüye sahip olmalısınız, ama bu usta için başka bir darbe d'atat!

namikoueno6aa7

Bu kitaptan gerçekten keyif aldım. İyi bir okumaydı.

namikoueno6aa7

Dilin veya dil eksikliğinin fark yarattığı başka bir kitap. Savaşta yaralanan ve konuşamayan, ancak fiziksel veya zihinsel olarak zarar görmeyen bir adam, geçmiş ve şimdiki ilişkileri, kelimeler olmadan müzakere etmek zorundadır.

namikoueno6aa7

5 Frickin yıldız !! Öncelikle bu kitabın harika çiçek açtığını söyleyeyim! Eğlence, mizah ve zeka dolu mükemmel bir okuma oldu. Karakterleri ve hikayeyi sevdim! Bu kitap herkes için büyük bir okuma olduğunu düşündüm ama kesinlikle benim gibi ingilizce lassies için! Tamamen çirkin görünmemesi için kitaptaki kuzey lingo'yu anlamak zorundasınız. Mükemmel kitap ve 5 yıldız, ben hala lol zevk olabilir bu yüzden daha uzun olsaydı dışında bu kitap hakkında eleştirecek bir şey yok! Ben aşağı koyamadım ve sadece okuma ve bir gün yirmi dört saat içinde bitmiş bir gün geçirdi! A okumak gerekir ama yaz için tavsiye ederim. Yani siz de bir "yaz aşkı" yaşayabilir ve bu kitaba aşık olabilirsiniz!

namikoueno6aa7

CD'de başka bir kitap. İş yerinde eğitim aldığımdan beri otururken ve okurken zorlandım ... ama yine de bir hikayeyi seviyorum, bu yüzden CD'den kitapları işten ileri geri giderken dinliyorum. Lesley bunu bana gönderdi ve yazar tarafından okundu. Yazar okuduğu zaman hoşuma gidiyor ... daha kişisel kılıyor!

namikoueno6aa7

Kittyhawk Down is Garry Disher's second Inspector Challis murder mystery. A police procedural series set in Victoria's Mornington Peninsula. Disher has served up a very busy storyline in this book with many plots and subplots, much of which ultimately tie together at the end of the novel. The characters of the Waterloo Police Station are also fleshed out and developed further. Disher spends time on each one of the major players to ensure that their flaws are clear. Challis has a suicidal wife in gaol for attempting to murder him. Detective Ellen Destry has a penchant for lifting a bit of cash from crime scenes and is in a loveless marriage with a troubled daughter. Constable Pam Murphy is in debt up to her eyeballs and a target for information blackmail. Murphy's partner, John Tankard is lecherous and sexually harasses Pam Murphy on a daily basis and Scobie Sutton appears to have the happiest home-life, but doesn't appear suited to police work. Coupled with hints of police corruption when evidence goes missing, superiors more interested in 'politicking than policing' and we have all the ingredients for an absorbing novel with intriguing characters. Whilst perhaps not the best book in the series (the second novel rarely is), if you have enjoyed the first book (The Dragon Man) and like police procedural novels and/or Australian crime fiction, then you will definitely find this book well worth reading, with a high degree of character development for future books, and a solid addition to the Inspector Challis series.

namikoueno6aa7

They don't have the best quotations, and I wonder why they included many that they did, also the layout is not the best. Prefer quotations books laid out with topics, etc. Most quotations are unusable, for example movie titles etc. Indeed the book moves away from the staples of English literature and into american pop culture. Not necessarily a good move.