vyle

David Levy Levy itibaren Alisagar, West Bengal, Hindistan itibaren Alisagar, West Bengal, Hindistan

Okuyucu David Levy Levy itibaren Alisagar, West Bengal, Hindistan

David Levy Levy itibaren Alisagar, West Bengal, Hindistan

vyle

Bu diziyi seviyorum. Şimdiye kadar anlatılmış olan her çocuk kafiyesine / çocuk hikayesine dair toplam bir büküm. Ayrıca Puck beni kıkırdatıyor.

vyle

Şaşırtıcı derecede iyi yazılmış, yarı yolda olduğumu ve erken öğle yemeğine gitmek, T almak ve orada birkaç saat kalmak istiyorum beni yapar. Bir gazeteci cehaletin ortasında unutulan ve umursamayan bir tarihe dikkat eder. A, mevcut koşullara yol açan tarihsel olaylarla ilgilenen herkes için okumalısınız

vyle

Bu kitap okumak neredeyse acı verici, ama kesinlikle emici. Okuyucuyu çocuğun gözünün arkasına başarıyla yerleştiren kitapları aktif olarak araştırıyorum. (Son derece yüksek sesle ve inanılmaz derecede yakın bir şekilde en iyisini yapar, ama aynı zamanda Küçük Şeylerin Tanrısı, Köpeğin Gece Zamanındaki Meraklı Olayı, Pi'nin Yaşamı bunu iyi bir şekilde yapar, değişen derecelerde.) Burada mükemmel bir şekilde başarılmış, ancak bu incelemeyi 4 yıldıza kadar tutabilmem için oldukça tutarlı ve etkileyiciydi. Diğer pek çok hakem, ilk yarı ve ikinci yarıda romaya ne kadar farklı tepki verdiklerini yorumladı - bazı insanlar başlangıçta gerçekten alamazlar ve romanın cevabını daha rahat (daha iyi bir terim olmadığı için) alabilirler. ikinci yarısında. Neredeyse tam tersi tepki verdim. İlk yarı, tırmık ederken, duygusal olarak ikinci yarıya benzetmedi, ki burada gidip geldiğimde toplu taşıma konulu kitabı okurken zorlukla bir arada tutmayı başardım. Bu küçük çocuğun yaşadıklarını anlamlandırma mücadelesiyle çok fazla empati kurdum, onunla birlikte bunaldım ve şaşırdım. En ilginç yönlerinden biri, benim için, derin bir anne-oğul bağının bu portresiydi. “Normal” koşullar altında bir çocuğu yetiştirmek yeterince zor görünüyor, ancak “Ma” karakteri düşünceli, meraklı, sevecen ve sevecen bir insan yetiştirme konusundaki zorlayıcı zorluklara karşı çıkıyor. İlişkileri o kadar yoğundur ki tabii ki kusurları vardır, ama nasıl yapamadı? Bu yüzden, mutlu bir okuma değil, bir kimseye değil, sadece herkese tavsiye ederim ama öncül için mide ve çocuğun bakış açısından sabrınız varsa büyüleyici ve hareketli.

vyle

Bu kitap, Depresyon sırasında Amerikan Yüksek Ovalarını yıkayan on yıllık korkunç toz fırtınası Dust Bowl'un hikayesini anlatıyor. Kişisel hesapları ve anlatıları Dust Bowl döneminin daha genel bir tarihi ile birleştiren ilginç bir kitap. Bu olayın ne kadar yıkıcı olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Milyonlarca ton toprak kelimenin tam anlamıyla toplandı ve New York City kadar uzak yerlere taşındı. Bir fırtınada, Atlantik Okyanusu'ndaki gemilerde kıyıdan 200 mil ötedeki tozlar bulundu (s. 152) Toz Kase'nin 6 eyalette - Nebraska, Kansas, Oklahoma, Teksas, New Mexico - parçaları içerdiğini fark etmedim. ve Colorado. Govt. insanlara “toprak, milletin sahip olduğu yıkılmaz, değişmez bir varlıktır. Tükenemeyecek, tüketilemeyecek tek kaynaktır” dedi. Federal Toprak Bürosu'na göre (s. 51). Bunun doğal çimenler olarak ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı ve daha sonra sürülmüş ve buğday ekildi. “Bir sığınak tam da böyle - çayırların derisine bir ev kazdı. Zemin kirliydi. Yerin üstünde, duvarlar tahta levhalardı, içlerinde hiçbir yalıtım ve dışta siyah katran kağıt yoktu.” (s.4) 14 Nisan 1935'te Pazar günü, halkın nimet gibi görünen açık bir güne uyandığı açık bir güne uyandığında, Kara'yı öğrendim. Pencerelerini açtılar ve açtılar ve toz birikimini temizlemeye başladılar. Çamaşırlar, uzun bir süre ilk kez güneşte yıkanıp kurutulabilir. İnsanlar dışarıda temiz havanın tadını çıkarırken, "Kuzey Dakota'daki Bismarck'taki insanlar, hava bürosunu aramaya başladılar. Dakotas'ın üzerinde bir yüksek basınç sistemi vardı ve Yukon'dan aşağı doğru sarkan soğuk bir cepheyle çarpışıyordu. Sıcak ve soğuk akıntıların çatışmasıyla hava şiddetlendi, rüzgarlar otlakların üzerinde çığlık attı, o kadar ağır toz taşıyordu ki, görünürlük yüz metreden azdı. daha büyük ve daha güçlüydü, muazzam bir kum doluydu, iki saat içinde sıcaklıklar 30 dereceden fazla düştü, soğuk cephenin ilerleyişini müjdeliyordu. Hava durumu bürosu sorularla doluydu: “Güneş ışığına ne oldu? Neden bu kadar karanlık? Bu bir twister mıydı? Bir dizi twisters? Yeni ve korkunç bir şey mi? Nereden geldi? Tahmin neydi? içeri gir g? Ne kadar sürecek? Yeterince hava alacak mıyız? Ne yapmalıyız? Kaçmak? Saklamak?' Hava durumu adamı, arayanlar kadar şaşkındı. Bu toz bezi ... her zamankinden daha karanlıktı, daha önce kırda görülmüş. Bazı insanlar onu yeryüzünde kaynayan ve sonra kaynayan çamurlu bir duvarla karşılaştırdılar. ”(S. 202-203) Bu şaşırtıcı bir olay ve Patrick Lawlor'un okuduğu" Playaway "kitabını dinlerken, bakacak fotoğraflara sahip değildim, ama ne bir olaydı. (Daha sonra kitabın bir kopyasını aldım ve Kara Pazar'ın fotoğraflarını ve ayrıca Dust Bowl'daki diğer fotoğraflara hayran kaldım.)

vyle

Disney'in Belle'nin büyüleyiciliğini McKinley'nin ilk Güzelliği ve Çirkin satıcılığındaki kitaplarla ödünç alıp almadığını bilen var mı? Ortaokuldan beri bunu okumamıştım. Yine de aynı derecede iyi.

vyle

Bu kitabı sevdim. Sadece Anne Boleyn’in değil, Mary ve George’un hayatına bakışı şaşırtıcıydı. Sonunda biraz koştu, ama yine de iyi. Ve kullanılan kelimelerin bazıları zaman değildi. Ama sonuçta, iyi bir okuma. Filmden daha iyidir.

vyle

Bu kitabın çocuklar POV'dan nasıl olduğunu gerçekten sevdim. Çok fazla duygu ile doluydu; Gerçekten kendimi benim kadar ağlarken bulmayı beklemiyordum. Hikaye hattı harikaydı, seks sıcak ve garipti, ama sonu biraz hayal kırıklığı buldum, yani kitaba bir takip olabileceğini duyana kadar. Şimdi sadece ikinci kitabın yazılması konusunda endişeliyim.

vyle

Kitabın tadını çıkardım, daha çok keyif alıp almadığımı görmek için yeniden okunmaya değer olabilir. Kesinlikle yazar tarafından kullanılan bir intersting sesi. Combo nerd / toughguy. Kesinlikle ilginç karakterler.

vyle

mitchell'in hikayeleri bu kadar bereketli bir şekilde iç içe geçirme yeteneğine hayranım ... ama yazısıyla ilgili her zaman beni biraz soğuk bırakan bir şey var.

vyle

İyi bir kitaptı, ama HBO'daki diziyi görmeseydim daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Serinin geri kalanını okumaya devam edeceğim.

vyle

This is my friend Peter's favorite book ever. It was ok-- I didn't really get it.