ismaelramos

Ismael Ramos Ramos itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Ismael Ramos Ramos itibaren Texas

Ismael Ramos Ramos itibaren Texas

ismaelramos

Jill Eileen Smith'ten Bathsheba, Kral Davut Serisinin Eşlerinin üçüncü kitabı. Bathsheba, önde gelen savaşçıları olan Kral Davut'un Otuzlu'sundan biri olan Uriah'ın güzel genç karısıdır. Savaş genellikle Uriah'ı evden uzak tutar ve Bathsheba yalnızlığı ve yokluğunun onu hamile kalmasını engellediği için biraz öfkeli. Bir çocuğun kalbini dolduracağını ve kocasını çok fazla özlemesini engelleyeceğini biliyor, ancak Uriah, kilisenin yanı sıra kralının tüm kurallarına ve ritüellerine adanmış. Kral David, gerçekten sevdiği tek karısı ve onu diğer eşlerle evlenmesini engelleyen sevgili Abigail'in ölümüyle karşı karşıya kaldı. Adonai'ye olan inancı onu körükledi, ama şimdi gittiğine göre, David kayıp hissediyor ve birliklerini depresyonunda savaşa götürmeyi reddediyor. Smith, İncil'in tanınmış hikayelerini hayata geçirme, onlara temiz hava solumak ve okuyuculara yeni bir bakış açısı ve içgörü kazandırmak için harika bir yeteneğe sahiptir. Hikaye, okuyucular hareketli pazarları pratik olarak görene kadar tarihsel detaylarla zengindir. Kral Davut'un mahkemesi, Bathsheba'nın büyükbabası Ahithopel'den, kontrolleri için herhangi bir tehditten korkan oğlunun gücüne manipülasyon ve itici güçtür. Smith, Bathsheba ve David'i inanılmaz derecede sempatik ve gerçek yapar. Hikayeyi bilen ve nasıl sona erdiğini bilen okuyucular bile sayfanın her dönüşünde nefeslerini tutarlar. Smith, günümüzde İncil'deki kurguların en iyi yazarlarından biridir.

ismaelramos

Sadece bunu oğlum üzerinde denedim. Onu sevdi, ancak hikayeyi dinlemekten çok oyuncak tırtılla oynamayı tercih ediyor gibiydi. Yine de bir klasik!

ismaelramos

A quirky and interesting read. I found the society and its working interesting, but the ending of the book left me with a feeling of "what is the point?" I enjoyed reading about the goings on in Disney World but I felt a little disappointed in the ending as the climax didn't quite hit the mark. A light read and interesting commentary on a potential future society.