gemmamarmol

Gemma Marmol Marmol itibaren South Flat, WY 82401, Birleşik Devletler itibaren South Flat, WY 82401, Birleşik Devletler

Okuyucu Gemma Marmol Marmol itibaren South Flat, WY 82401, Birleşik Devletler

Gemma Marmol Marmol itibaren South Flat, WY 82401, Birleşik Devletler

gemmamarmol

** spoiler uyarısı ** Ah, dostluk hakkında ne tatlı ve ilham verici bir kitap! Ames Kızları, Ames adlı küçük bir kasabada arkadaş olan on bir kız hakkında konuşuyor. Yıllar boyunca birbirleriyle büyüdüler ve birçok düşkün ve üzücü anıları paylaştılar. Evlilik, boşanma, çocuğun hastalığı, arkadaşlarından birinin ölümü ve çok daha fazlasından geçtiler. Jeffrey Zaslow ile birlikte, başkalarının okuması için anılarını kağıda döktüler. Kızın geçmişleriyle ilgili tüm anılarına çok düşkündüm. Bana gerçekten dokunan kısım Christie hakkındaki bölümdü. O kadar üzgündü ki, ne kadar genç ve iyimser olsa da ölmek zorunda kaldı. Bu kısım beni ağlattı. Dokunduğum bir diğer parça da Marilyn'in babası ve erkek kardeşi hakkındaydı. Babası iyi bir insandı ve Billy'nin nasıl öldüğü çok üzgündü. Ama ağabeyini öldüren adama ne yazdığını görmek hoşuma gitti. Ve son olarak Kelly ve Angela'nın meme kanseri. Bu gerçekten üzgündü ve umarım iyi gidiyorlar. Sonuçta, bu çok tatlı bir kitaptı. Evet, biraz yavaştı - bir sonraki bölümü ya da herhangi bir şeyi okumak için ölmüyordum - ama bitirmeyi başardım ve oldukça iyi oldu. Değerlendirme: 95/100

gemmamarmol

... "Meryem İsa'nın annesi." Ben de 'Fateme'yi anlatmaya çalıştım. ama yapamadım: Şunu söylemek istedim: Fateme Büyük Khadijeh'in kızıdır. Ama bunun onun olmadığını fark ettim. Şunu söylemek istedim: Fateme, Büyük Muhammed'in kızıdır. Ama bu Fateme değildi. Şunu söylemek istedim: Fateme, Ali'nin karısıdır. Ama bu Fateme değildi. Şunu söylemek istedim: Fateme, Hasan ve Hossein'ın annesi. Ama bu Fateme değildi. Şunu söylemek istedim: Fateme Zeineb'in annesi. Ama bu Fateme de değildi, Hayır, bunların hepsi Fateme'nin değil. "Fateme Fateme" (Metni Farsçadan kendime çevirdim, biraz yetenekli değilse üzgünüm !;)

gemmamarmol

I love this book. The science fiction element (a man born on mars returning to earth) is what got me interested but the social commentary is what made me fall in love with it. Heinlein does an excellent job of showing the failings of society in the beginning, then showing that same society through the efforts of teaching a man who has grown on a world very different from this one, and finally showing that man's own solution to the miseries people inflict upon themselves. It's a fascinating novel. Some of Mike's, the Man from Mars, ideas made me question my own uncomfortable response to them which is always a great thing for a book to do. The depictions of and comparisons with religion were also a very interesting part of the last half of the book. Definitely a good read.

gemmamarmol

The opportunities that were limited to the Hispanic/Latino was so common.

gemmamarmol

great reading. supposedly a true story though sometimes it seems hard to believe. a good mystery story though more predictable the more you read.