martobadgeb9f9

Mart itibaren 053 33 Nálepkovo, Slovakya itibaren 053 33 Nálepkovo, Slovakya

Okuyucu Mart itibaren 053 33 Nálepkovo, Slovakya

Mart itibaren 053 33 Nálepkovo, Slovakya

martobadgeb9f9

Khaled Hosseini'nin Uçurtma Koşucusu, bize Afganistan hakkında 30 yıl önce bir hikaye anlatan bir roman. Hosseini, ülke devriminden sonra bize Afganistan'ın durumunu kısaca anlatıyor. Bu kitap ilk romanı, aynı zamanda onun en iyi romanı. Arsa şaşırtıcı, hikayenin mükemmel detayını sarın. Boşuna hiçbir karakter bitmedi. Hikayedeki her karakter bir şekilde bağlantılı. Beklenmeyen biten bu kitabı daha da güzelleştiriyor. Yaşam hikayesi, dostluk, ihanet, kefaret, hepsi Afganistan'ın karanlık geçmişine sarılmış. İlham! Bir kitap okumak gerekir, 5 yıldız!

martobadgeb9f9

Hala öğreniyorum ... Çoğunlukla referans olarak kullanıyorum, ancak tam bir okuma yapmaya hazırım ... nasıl gittiğini görelim :)

martobadgeb9f9

Muz üzerine dayanaksız teorim daha iyi bir çevirmene ihtiyaç duyması. Harika olmadığı için değil - sık sık öyle - ama bazen nesirinde bir çeşit hilecilik ve düzensiz garip ifadeler olduğunu hissediyorum. Bu kitapta diğerlerinden daha az doğrudur, belki, ama hala orada. Temelde Murakami ile aynı sınıfta olduğunu düşünüyorum, aynı temaların çoğunu patlatmak için benzer bir ses kullanıyor, "bu taraf / diğer taraf" ikilemi gibi, şeyler ve insanlar ikisi arasında sessiz ve yumuşak bir şekilde hareket ediyor ve müzik ve gücü, zaman ve ihanetleri, gizli araçlarla kendini kaybetme, sis ve karanlık, kayıp ve ağrıyan yalnızlık ... Muz'un Haruki kadar çok popüler olması gerektiğini hissediyorum, ama gerçek şu ki her şeyin tamamen sıvı ve akış olduğu bir şeye, belki de civaya batırılmış gibi okuduğunu; ve harika olmasına rağmen, Banana'nın aynı tutarlı sürükleyici özelliği yok. Hardboiled ve Hard Luck hakkında. İki roman, birkaç saat içinde okuyabileceğiniz ufak bir kitap. "Hardboiled" çarpıcı, ölü bir kıza aşık olmak hakkında yumuşak ve yavaş bir hikaye. "Zor Şans," ancak beni biraz kaybetti; kız kardeşi yavaşça ölmekte olan bir kız hakkında ve çok, çok üzücü. Yıkım sırasında parçalanmamak için kendimi zihinsel olarak uzak tutmak zorunda kaldım.