leeyerby1907

Lee Yerby Yerby itibaren Koyunkırtık Köyü, 37900 Koyunkırtık Köyü/Küre/Kastamonu, Türkiye itibaren Koyunkırtık Köyü, 37900 Koyunkırtık Köyü/Küre/Kastamonu, Türkiye

Okuyucu Lee Yerby Yerby itibaren Koyunkırtık Köyü, 37900 Koyunkırtık Köyü/Küre/Kastamonu, Türkiye

Lee Yerby Yerby itibaren Koyunkırtık Köyü, 37900 Koyunkırtık Köyü/Küre/Kastamonu, Türkiye

leeyerby1907

Bu, zevk aldığımı itiraf etmem gereken alternatif tarihlerden biri. Bu kategorideki kitapların çoğu, Birinci veya İkinci Dünya Savaşı gibi savaşlarla ilgilidir ve bu da öyledir. Ancak, bu kitaptaki savaş tamamen hayal ürünüdür. Robert Conroy’un 1901’inde, Kaiser Wilhelm II’nin altındaki Almanya, dünyanın en güçlü ordusuna, yalnızca Büyük Britanya’ya ikinci bir donanma ve çok az denizaşırı kolonisine sahiptir. Bütün bunlar yüzünden, Kaiser Almanya'nın değerli bir bölge elde etmek için savaşa gitmesi gerektiğine karar verdi ve saldırı yapacak en iyi ülke İspanya ile savaşta Küba, Filipinler ve Porto Riko'yu yeni kazanmış olan Amerika Birleşik Devletleri. . Alman ordusu Long Island'a çıkar ve Brooklyn ve Manhattan'ı inanılmaz derecede hazırlıksız bir ABD olarak savunmaya devam etmek için zorluyor. Başkan William McKinley, yalnızca kalp krizine kurban gitmek için suikastla ölümden kaçtı ve Theodore Roosevelt'i ABD'yi Almanlara karşı savunmak için bıraktı. Eylem, Washington DC'den, New York ve Connecticut'taki savaş alanlarından ve Berlin'deki Alman başkentinden kitabı aşağı indirmeyi zorlaştıracak şekilde ileri geri hareket ediyor. Conroy, gerçek tarihsel insanlarda dokumayı iyi yapıyor - McKinley, Roosevelt, Kaiser Wilhelm, James Longstreet, George Dewey ve Arthur Macarthur, hepsi etkileyici bir kurgusal karakterlerle ortaya çıkıyor. Tarihsel detayları da çok iyi (ve bazı durumlarda, ABD’nin Long Island Sound’daki Alman donanmasına karşı büyük bir etki için bir denizaltı kullandığı ve Alman “U-boat” kampanyasının Müttefiklere karşı etkinliğini yansıttığı gibi, gülünç derecede ironik. Birinci ve İkinci Dünya Savaşları'ndaki güçler) Ancak, bazı yerlerde, yazı stilinin üstesinden gelmek zordur ve birkaç gereksiz grafik seks sahnesi vardır (ne yazık ki, alternatif tarihlerin ortak bir etkisi). Satın alacağım bir kitap değil, ama genel olarak 1901, eğlenceli bir okumaydı.

leeyerby1907

Bu hikaye üç katili takip ediyor. Birincisi Deanna's - ormanda bir orman servis çalışanı olarak yaşıyor ve yaklaşık iki yıl boyunca ormandan ayrılmadı. Eddie belirir ve gönüllü bir ilişki başlatırlar. İkincisi Lusa. Bir çiftçi ailesi olarak evlendi; kocası aniden öldüğünde, onun iç tüzüğüne ait olabileceğini ve ondan nefret etmediğini öğrenmeye başlar. Üçüncüsü Garnett Walker. O organik olarak tarım ve onu deli ediyor komşu Nannie, çok muhafazakar ve acı yaşlı bir adam. Üç hikaye çizgisi, bağlantılar ortaya çıktıkça kitap boyunca bir araya gelir. Temalar: cinsiyet, evrim, cinsiyet, sevgi ve çekicilik bilimi, organik yaşam, çevre koruma, ilişkiler, nesiller arasındaki önem. Birçok karakterin hikayelerini biraraya getiren bir kitabı seviyorum ve Kingsolver bunu burada büyüleyici bir şekilde yaptı. Herkes büyüdü, öğrendi ve herkes kendilerini daha da güçlü kılan bir neşe ya da trajedi yaşadı. Diyaloğun büyük bir kısmının vaaz verdiğini hissettim - bir kişinin başkalarıyla yaptığı bir konuşmada çevre koruma ya da organik tarım konusunda gerçekten bir ders vermesi otantik gibi görünmüyordu ve bu bilginin aktarılmasının Kingsolver'ın olduğu çok açıktı. güdü. Ben bir yaşımdan beri Appalachian Trail yürüyüşçüler arasında hızlı söz sevdi!

leeyerby1907

Irvine Welsh'den bir başka karanlık, genellikle komik, genellikle acımasız bir roman. Bu kez cinayeti çözmeye çalışan yardımsever bir polisle uğraşıyor, ama kim daha çok onun yardımcısıyla ilgileniyor. Ve bobinin bir tenyaya sahip olduğunu söylemiş miydim? Monologları bu romanın sayfalarının ortalarından geçen bir tenya mı? O öyle. Irvine Welsh sert ve zeki, ve onu seviyorum.

leeyerby1907

Bu ... oldukça komikti. Bu kitaptan fazla bir şey alamadığımı hissediyorum, ama bu büyük olasılıkla kendi yoğunluğumdan dolayı, artı çok hızlı okudum. Her neyse, fena değil.

leeyerby1907

3-3.5 Hikaye dikkatimi çekti, ancak 1/3 daha az sayfada anlatılmış olmalı. Illya dour & bir sürükle oldu kitap fazla 1/2 için mümkün değildi. HFNish HEA - büyük çatışmalar hiçbir yere gitmedi veya hiç çözülmedi.