constantinamend

Constantin Amend Amend itibaren Thrigby, Great Yarmouth, Norfolk NR29, İngiltere itibaren Thrigby, Great Yarmouth, Norfolk NR29, İngiltere

Okuyucu Constantin Amend Amend itibaren Thrigby, Great Yarmouth, Norfolk NR29, İngiltere

Constantin Amend Amend itibaren Thrigby, Great Yarmouth, Norfolk NR29, İngiltere

constantinamend

Şimdiye kadar en iyi Hıristiyan Kitaplar!

constantinamend

Bu Wally Lamb'ın ilk kitabı ... bir kadının hayatının hem komik hem de dokunaklı kurgusal, birinci şahıs anlatı anlatımı. Bunun bir adam tarafından yazılmış kurgusal bir hesap olduğuna inanamıyorum - gerçekten şaşırtıcı. Wally Lamb, sizi içeri çekmek ve karakterle anlamak ve hissetmek için inanılmaz bir iş çıkarıyor. Onu koyamadım ... okuduğum zamanlarda bile karakteri ve hikayeyi düşünüyorum ve olayların nasıl ortaya çıkacağını merak ediyorum. (ayrıca, Wally Lamb'ın diğer çalışmalarını okuduysanız, O's Come Undone iken aynı derecede etkileyici olsa da, çok çok farklı olduğunu bilin.)

constantinamend

Çok fazla tereddüt etmekten çekinmeyin. Kutsal Kan, Kutsal Kase (Dan Brown'un DaVinci Kodunun temeli olarak kullandığı kurgusal olmayan kitap) üzerinde basit bir Mormon eğimi, tarihsel araştırmalar olmadan. İsrail ve Büyük Britanya arasında bazı ilginç bağlantıları var, ancak pek çok Eski Ahit bu kadar ilginç değildi. İngiliz krallığına bağlanabiliyorsanız, ilginç bulacaksınız. Geri kalanımız için, bu sadece başka bir Kayıp On Kabileler teorisidir.

constantinamend

I read this book everyday on the train back and forth to a job I was growing to loathe more and more. This book really puts your life (and job) into perspective.

constantinamend

Another enjoyable book by Fielding!! "She knew she was in trouble the minute she saw him. 'Lynn Schuster?' he asked as she slowly opened the front door. 'Marc Cameron?' she asked in return. They both nodded. Good, Lynn thought, stepping back to let him come inside. We know who we are. 'Come in,' she said, guiding him toward her living room. He carefully observed all the niceties of the first time visitor; her home was lovely; it was nice of her to agree to see him, especially under the circumstances; he hoped he wasn't inconveniencing her at all. Could he tell she was lying? Why was he here? Why had she agreed to see him? Marc Cameron's wife had just run off with her husband. Lynn could only assume Marc was as injured, angry, and confused as she was. Now, facing him across the room, feeling her tense body betray her with the undeniable softening of attraction, the thought crossed her mind: this is not exactly a healthy beginning for a relationship."

constantinamend

Very entertaining (and disturbing) memoir by the son of a divorced SF couple (flaky mom, wealthy dad) & what happens to Sean as a result of his parents bad after-divorce relationship, as well as when his dad marries a SF socialite. These are real people (still read abt them in Vanity Fair) & it will disturb you that they get paraded around in the society after you hear how they treated Sean (her kids got suites, Sean had a room in the attic).