aquilasol09be5

Dominique Knobben Knobben itibaren Pakhnari, Bihar 821111, Hindistan itibaren Pakhnari, Bihar 821111, Hindistan

Okuyucu Dominique Knobben Knobben itibaren Pakhnari, Bihar 821111, Hindistan

Dominique Knobben Knobben itibaren Pakhnari, Bihar 821111, Hindistan

aquilasol09be5

Bu kitabı okurken, Bruegel'in meşhur resmi, Körün Öncülüğü Parable aklıma geldi. İnsanlığın varoluş gerçeğinin zulmüne karşı ne kadar çaresiz olduğu ile ilgilidir ve Saramago'nun bu ressamın eserleri tarafından batırılmış olup olmadığını merak edemedim. Ressam, bu tabloyla fiziksel bir engelin yanı sıra bir manevi olanı yansıtan kolektif bir körlüğün tehlikelerini tasvir eder. Sanki iki farklı yaştaki iki sanatçı, aynı gözlüklerle dünyaya bakıyor gibiydi. Değişen insanlar arasında geçen en az zamanda hiç olmadı mı? İnsanlar hala beyaz bir körlük içinde mi?

aquilasol09be5

Bir barınak gönüllüsü olarak ben de değiştirmeyi umduğum halde acil hayvan kurtarma konusunda eğitimli değilim. (Bir eğitim seansının yakın zamanda bölgemden geçeceğini umuyorum!) Ayrıca dağınıklığa da şaşırmadım - kendimi çok, çok daha küçük ölçekli stresli olaylarda buldum ve ne kadar çılgınca olabileceğini gördüm. Bu deliliğin gerçek bir felakette ne kadar büyütülebileceğini hayal edin. Bu kitap bana dışarı çıkıp kedilerimi mikroçiplememi hatırlattı, her zamanki "iyi, onlar kapalı kediler ve asla kapıyı tıkamayacağımı, bu yüzden iyi olacaklar" kavramını hatırlattı. Korkunç bir şey olduğunu varsaymak için tipik insan doğası başıma asla gelemezdi ya da gerekirse hayvanlarımı dışarı çıkarabileceğimi de. Kesinlikle gerekli bir hatırlatma. Kitabın düzenine de deli değildim ve kendimi bazen organizasyondan sonra organizasyon açıklamaları ile tıka basa buldu. Daha fazla kurtarma hikayesi umuyordum, ancak burada sunulan bilgilerin önemini hiç indirmeyeceğim. Çok, mutlu (ve hüzünlü) öykülerden oluşan bir kitaptan daha fazlası ve evcil hayvan severlerin okuması gereken birçok bilgiye sahip. Ve eğer bu kitap gönüllü olmanızı ve yardım etmek için elinizden geleni yapmayı istemezse, ne olacağını hayal edemiyorum. Bir hayvanın hayatında bir fark yarattığınız zaman hiçbir şeyin hissini tanımlayamayacağına dair tekrarlanan düşünceye kesinlikle katılıyorum. Gönüllü çalışmalarımdan dolayı bununla ödüllendirilecek kadar şanslıyım - orada her gün küçük mucizeler oluyor.

aquilasol09be5

Bu kitabı çocukken gerçekten sevdiğime inanamıyorum. Bana neyin çekici olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Bir grup ağır metal grubu üyesi, ölüm üreticisinden gelen uygarlığın çöküşünden sonra süren sonsuz bir savaşta efsanevi Hawklords oldu.

aquilasol09be5

David Elkind, çocuk gelişimi alanında çok tanınmış bir Tufts profesörüdür. Bu kitabın kime yönelik olduğundan emin değildim - ebeveynler? eğitimciler? milletvekilleri? - ve bazen "günümde geri" şeyler ile biraz yaşlandı, ama genel olarak onunla anlaştım.

aquilasol09be5

Said'in çalışmalarının en özlü haliyle mükemmel bir koleksiyon. Editörler, hem Said öğrencileriydi hem de kitap onunla büyük bir röportajla bitiyor. Bunu en iyi alıntıları öğretmek için kullanıyorum!

aquilasol09be5

Ceket sanatı ve tatlı çizimler bunu genç okuyucular için bir kitap gibi görünse de, 240 sayfa uzunluğu bunun Avi'nin Dimwood Ormanı Masallarını (Poppy et al) veya Kate Dicamillo's Despereaux Masalı. Büyük bir dünyada küçük bir yaratık olmanın egzotik tehlikeleri de Mary Norton'un Borçlularını ve Fredle'nin maceralarını ve karşılaştığı büyüleyici, eksantrik yaratıkları bana biraz Russell Hoban'ın A Fare ve Çocuğunu hatırlatıyor. Fredle, tanıştığı kahkahalarıyla cesur, kavgacı, aç rakunlardan tatlı ve sadık köpek Sadie'ye kadar tanıştığı herkesten biraz öğrenir ve hayatın harikalarla dolu olduğunu ve çekingenlikten veya korkudan kaçınılmaması veya engellenmemesi gerektiğini fark eder. (utangaç okuyucuların ara sıra bunu hatırlatmamız gerekir) Her karakter unutulmaz olmasa da, Fredle kesinlikle bir boy ve değer faresi olarak öne çıkıyor - çocuklar onu tanımaktan keyif alacaklar. 9 ila 12 yaşları için önerilir.

aquilasol09be5

Actually a pretty good read, although a little hard to hear how some of the animals are treated (although is it sad i'm not as concerned about the treatment of the people as I am the animals??) I saw the movie as well, which is a little different than the book, but still good. The book was much more gritty.